iPhone 14 Pro ve Pro Max bugüne kadarki en pahalı iPhonelar olabilir

iPhone 14 Pro Max

Eylül ayında piyasaya sürülecek olan iPhone 14 Pro ve Pro Max, bugüne kadar satışa sunulan en pahalı iPhone modelleri olacak.

Amerikalı teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtacak. Bugüne kadar gelen sızıntılar sayesinde Apple’ın bu yıl dört farklı iPhone modeli piyasaya süreceği artık büyük ölçüde kesinleşmiş durumda. Apple’ın eylül ayında piyasaya süreceği bu dört model: iPhone 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max olacak.

Ülkemizde artan döviz kurları sebebiyle çıkan her yeni iPhone bir öncekinden çok daha pahalı oluyor olsa da aslında ABD’de iPhone fiyatlarında çok büyük değişiklikler yaşanmıyor. Ya da en azından bugüne kadar yaşanmıyordu. Ancak son dönemde ABD’de de enflasyonun ortaya çıkması iPhone fiyatlarının normalden daha çok artmasına sebep olacak gibi görünüyor. Öyle ki gelen son haberlere göre iPhone 14 Pro ve Pro Max bugüne kadar çıkan en pahalı iPhone modelleri olacak.

iPhone 14 hayal kırıklığı

Sızdırılan yeni bilgilere göre iPhone 14 Pro, 1099 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak. Bu da yeni modelin geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 13 Pro’dan 100 dolar daha pahalı olacağı anlamına geliyor. Oysa geçen sene çıkan iPhone 13’ler bir önceki yılın modelleriyle aynı fiyata satışa sunulmuştu.

Üstelik 14 Pro Max daha da pahalı olacak. Telefonun 128 GB versiyonunun 1199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı söyleniyor. Eğer bu iddialar doğru çıkarsa 14 Pro Max tarihin en pahalı iPhone’u olacak. Çünkü telefonun en üst RAM ve depolama alanına sahip versiyonunun fiyatı 1699 doları bulabilir.

Ay’a çarpan roketin sahibi bulunamıyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir