Cyberpunk 2077, anime sayesinde yeniden popüler oldu

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Cyberpunk: Edgerunners adlı anime dizisinin Netflix’te yayınlanmasının ardından Cyberpunk 2077 Steam’de yeniden en popüler oyunlar arasına girdi.

The Witcher serisiyle tanıdığımız CD Projekt Red’in geliştirdiği Cyberpunk 2077, son yılların en heyecanla beklenen oyunlarından biriydi. Ancak çıkışının ardından son yılların en büyük hayal kırıklıklarından birine dönüştü. Zaman içinde yayınlanan yamalar ve ek paketler sayesinde oyun istenen seviyeye biraz daha yaklaştı belki ama sorunlu çıkışı oyunun itibarına kalıcı bir leke sürdü.

Ancak tüm bu yaşananlara rağmen Cyberpunk 2077 son günlerde yeniden bir momentum yakalamış durumda. Bunun sebebi ise oyunla aynı evrende geçen anime dizisi Cyberpunk: Edgerunners’ın Netflix’te yayınlanmaya başlaması.

Cyberpunk Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners’ın 10 bölümden oluşan ilk sezonunun 13 Eylül’de Netflix’de izleyici ile buluşmasının ardından Cyberpunk oyununa olan ilgi yeniden arttı. Öyle ki oyun uzun süre sonra yeniden Steam’in en popülerler listesine girmeyi başardı. Aynı anda 80 bin Steam kullanıcısının Cyberpunk oyununu oynaması, animenin yayınlanmasının ardından oyuna ilginin ne kadar arttığını gözler önüne serdi.

2020’de çıkan oyunla aynı dünyada geçen Cyberpunk: Edgerunners, teknolojiye bağımlı, şiddet dolu Night City’de hayatta kalmaya çalışan David’i takip ediyor. Sokaklarda yaşayan bir çocuk olan David, Lucy adlı bir hacker ile yolları kesiştikten sonra bu acımasız şehirde hayatta kalabilmek için Edgerunner olarak bilinen bir paralı askere dönüşmeye karar veriyor.

Edgerunners’ın arkasında daha önce Kill la Kill ve Promare gibi animelere imza atan Studio Trigger stüdyosu var.

Asus ROG Phone 6D ve 6D Ultimate resmen tanıtıldı