Cyberpunk 2077’nin devam oyununun yapım tarihi belli oldu

Cyberpunk 2077 heyecan verici haberini duyurdu

Cyberpunk 2077’nin kısa süre önce duyurulan devam oyununun yapımına ne zaman başlanacağı CD Projekt Red stüdyosu tarafından açıklandı.

Bildiğiniz gibi Cyberpunk 2077, son yılların en heyecanla beklenen oyunlarından biriydi. Ancak oyun ilk çıktığında son derece sıkıntılı bir çıkış yaptı. Oyunun henüz tam olarak hazır olmadan yayınlanması tepkileri beraberinde getirdi. Bunun neticesi olarak oyun tam bir hayal kırıklığı olarak görüldü. Ancak zamanla yayınlanan yamalar ve ek paketler sayesinde oyun biraz olsun toparlandı.

Oyun geç de olsa toparlandı belki ama o noktada oyunun itibarını kurtarması zor görünüyordu. Fakat bu kez de devreye Cyberpunk animesi girdi. Oyun ile aynı evrende geçen Cyberpunk: Edgerunners’ın Netflix’te yayınlanması, oyuna olan ilgiyi yeniden arttırdı. Cyberpunk 2077, anime ile yakaladığı bu momentum sayesinde satışlarını arttırdı ve toplamda 20 milyon kopya satmayı başardı. Aldığı tüm negatif yorumlara rağmen son derece iyi bir satış performansı sergilemesi devam oyununu beraberinde getirdi. CD Projekt RED stüdyosu, bir devam oyunu geleceğini kısa süre önce duyurdu.

Cyberpunk 2077 için merakla beklenen yama yayınlandı

CD Projekt RED tarafından resmen duyurulduğu günden sonra bir daha haber alamadığımız yeni Cyberpunk oyunu, bu hafta yeni bir gelişmeyle gündeme taşındı. Çünkü CD Projekt RED stüdyo, yatırımcılarla paylaştığı gelecek planları arasında Cyberpunk 2077’nin devam oyununa da yer verdi. Stüdyo tarafından yapılan açıklamada, Cyberpunk 2077’nin devam oyununun yapımına önümüzdeki yıl başlanacağı duyuruldu.

Yeni Cyberpunk oyununun yapımına önümüzdeki yıl başlanacak olsa da 2024’teki çalışmalar büyük ölçüde ön hazırlık aşamasıyla sınırlı kalacak. Bu da yeni Cyberpunk oyunu için en az üç dört yıl daha beklememiz gerekeceği anlamına geliyor ki aslında bu bile iyimser bir tahmin.

PlayStation Plus’tan bu ay ayrılacak oyunlar belli oldu