Ana SayfaGenelÇalınan Bored Ape NFT'lerine bir yenisi daha eklendi

Çalınan Bored Ape NFT’lerine bir yenisi daha eklendi

Cameo uygulamasının yaratıcısı Steven Galanis’in ocak ayında 319 bin dolara aldığı Bored Ape NFT’si çalındı.

Bildiğiniz gibi kripto para ve NFT alanları her geçen gün daha fazla kişi çekiyor. Ülkemizde de gitgide daha fazla kişi bir kripto para birimine ya da NFT’ye yatırım yapıyor. Ancak kripto dünyasında artan bu ilgi, kötü amaçlı kişileri, yani siber suçluları da beraberinde getiriyor. Son dönemde sık sık milyonlarca dolarlık kripto para ya da NFT’nin hackerlar tarafından ele geçirildiği haberlerini duymaya başladık.

Bu NFT hırsızlığı haberlerine bu hafta bir yenisi daha eklendi. İnsanların ünlü kişilere belli bir ücret ödeyerek çeşitli video mesajlar kaydettirebildiği Cameo uygulamasının yaratıcısı olan Steven Galanis’in Bored Ape NFT’si çalındı.

Bored Ape

Bored Ape NFT koleksiyonu şu anda hem en popüler hem de en kıymetli NFT’ler arasında yer aldığı için siber suçlular genelde bu NFT’lere sahip olan kişileri hedef alıyor. Çünkü NFT pazarında yaşanan düşüşe rağmen Bored Ape NFT’leri oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Nitekim Galanis’in ocak ayında 319 bin dolara satın aldığı Bored Ape de çalındıktan kısa süre sonra 130 bin dolara satıldı.

Galanis’ten çaldıkları Bored Ape’ten 130 bin dolar kazanan hackerlar, ayrıca bu hack sırasında Galanis’e ait 70 bin dolar değerindeki kripto parayı da ele geçirdiler. Sonuçta Galanis, hackerlara toplamda 200 bin dolar değerinde kripto para ve NFT’yi kaptırmış oldu.

Üst üste yaşanan bu kripto para ve NFT soygunları, şüphesiz insanların kripto platformlarına olan güvenini daha da azaltacaktır. Halihazırda oldukça sıkıntılı bir dönemden geçen kripto dünyasına olan güven, bu soygunlar ile birlikte daha da azalıyor ki bu da kripto dünyasının içinde olduğu krizi daha da derinleştirecektir.

OnePlus Ace Pro’nun çıkış tarihi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting