Blizzard, Overwatch 2’yi ücretsiz veriyor

Blizzard, Overwatch 2'yi ücretsiz veriyor

Blizzard daha önce bir sürü bug, DDoS saldırısı ve diğer sorunlarla bozulan Overwatch 2’nin lansmanı için beklentileri karşılayamadığını itiraf etti. İşte tüm detaylar.

Şirket, oyunu oynanabilir hale getirmek için çok ilerleme kaydetmiş olsa da, birçok oyuncu ilk başta oturum bile açmayı başaramamıştı. Şimdi geliştirici, Overwatch 2 oyununu ücretsiz dağıtarak ve etkinlikler düzenleyerek hayranlarını telafi etmeye çalışıyor. Oyunculara puan toplama ve rütbe atlama şansı vermek için birkaç Double Match XP hafta sonu düzenleyecek. Blizzard yakında etkinlikler için belirli tarihleri ​​açıklayacak.

Blizzard, Overwatch 2'yi ücretsiz veriyor

Ayrıca 25 Ekim tarihine kadar bir çok oyuncuya ücretsiz kostümle verilecek. Tüm öğeler oyuncuların oturum açtıklarında profillerine eklenecek. Blizzard yaptığı duyuruda, bu hafta yayınlanması planlanan başka bir yama ile başlayarak daha fazla güncelleme dağıtacağını söyledi. Ayrıca şirket ortaya çıkan daha fazla sorun ve hata için oyunu yakından izlediğini söyledi. Geliştirici, forumunda bilinen sorunların genel bir listesini tutuyor, ancak oyuncular çok daha fazlasının olduğunu söylüyor.

Şirket de bu durumu telafi etmek adına oyuncularına bir çok yenilik sunmayı hedefliyor. Kotaku’ya göre kullanıcılar, oyundaki belirli karakterlerle ilgili çeşitli sorunlar bildirmeye devam ediyor. Blizzard, yetenek kitlerindeki birkaç hatayı gidermek için iki kahramanı oyundan tamamen çıkarmak zorunda dahi kaldı. Overwatch 2 bünyesinde oldukça fazla hayrana sahip olan bu iki karakterin gidişi de oyun severleri üzdü ve tepki topladı.

Xbox Keystone bizzat Microsoft yöneticisi tarafından sızdırıldı!