Ana sayfa Gundem Blizzard, Xbox Scorpio için Overwatch 'ı güçlendirmek konusunda kararsız

Blizzard, Xbox Scorpio için Overwatch ‘ı güçlendirmek konusunda kararsız

Jeff Kaplan, verdiği bir röportajda Xbox Scorpio için Overwatch ‘ı güçlendirmek için bekleyip göreceklerini söyledi.

Blizzard, Diablo 3 ile konsol oyunculuğuna merhaba demişti. Sonrasında çoklu oyunculu FPS oyunu Overwatch’u da PS4 ve Xbox One için çıkararak, konsol dünyasında adımlarını sağlamlaştırdı. Ancak Blizzard, Xbox Scorpio için Overwatch ‘ı güçlendirmek konusunda kararsız görünüyor.

Project Scorpio

Oyunun direktörü Jeff Kaplan, IBTimes ile yaptığı röportajda bugün donanım detaylarının açıklanması beklenen Xbox Scorpio hakkında konuştu. Kaplan “Sony ve Microsoft’un platformlarında yaptıklarını destekleme konusunda hevesliyiz. Ancak biraz bekleyip, izlemek istiyoruz. Mühendis takımımız, destekleme yapmaktan hoşlanıyor. Açıkçası PC’de 4K çözünürlüğü destekliyoruz ve bu zaten bizim yapabildiğimiz bir şey. Oyunu bozmadan ve çok masraf yapmadığımız sürece gelişmelerle beraber hareket etmeye çalışacağız. Tüm platformlardaki ilerlemeleri çok destekleyeceğiz.”

Jeff Kaplan’ın açıklamasına göre Overwatch, Xbox Scrorpio’ya 4K gibi güçlendirilmiş özellikle gelebilir. Ancak bunun maliyetini çıkarması ve firmayı zarara uğratmaması gerekiyor. Şüphesiz ki, ekip olarak “bekleyip, izlemek istiyoruz” sözleriyle Scorpio’nun genel durumunu yakından takip edecekleri belli.

Öte yandan bugün Xbox Scorpio’nun donanım detayları açıklanacak. Bakalım Microsoft’un en güçlü oyun konsolu, oyun severlerin heyecanlı bekleyişine değecek özelliklerle gelebilecek mi?

Destiny 2, Steam’e gelebilir

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler