Bitcoin tekrardan eski günlerine dönebilecek mi?

Bitcoin boğa koşusu BTC

Birçok analist 2022’de Bitcoin’in değerinin 100 bin doları bulabileceğini düşünüyor. Fakat mevcut tabloya göre BTC’nin kısa sürede 50 bin doları geçmesi bile mucize diyebiliriz.

Bitcoin tekrardan eski günlerine dönebilecek mi? Geçtiğimiz yılda Mayıs ayının sonlarına doğru düşüşe geçen kripto para piyasası bir türlü toparlanamamıştı. Düşüş Haziran ve Temmuz aylarında da devam etti. Aslında Mayıs ayında ulaşılan dip, Haziran ve Temmuz ayında yatay bir seyir olarak karşımıza çıktı.

Ağustos ayına girmemizle birlikte kripto para piyasasında yeşil çizgiler hakim olmaya başladı. Hatta Ağustos’ta Bitcoin önemli bir atakla 50 bin dolar seviyesini aşarak önemli bir eşiğe gelmişti.

Fakat beklenen olmadı. Genel beklenti BTC’nin 50 bin dolar seviyesini aşarak 60 bin dolara doğru yelken açmasıydı. Lakin BTC, 50 bin dolar seviyesinden geri dönerek düşüş trendine girdi.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Bitcoin tekrardan eski günlerine dönebilecek mi?

Acaba daha iyi olacak mı diye beklerken BTC’deki düşüş devam etti ve 30 bin dolarlık çizgiler karşımıza çıktı. Biraz toparlanan BTC kendisini tekrardan 40 bin doların üzerine attı.

Şimdilik analistler kripto paralar hakkında kısa vadeli yorumlardan kaçınıyorlar. Uzun vadede ise BTC’nin 100 bin doları aşacağını düşünenlerin sayısı hayli fazla. Elbette burada önemli olan unsur zaman.  Zaten kripto paralarla ilgili olan herkes, uzun vadede bu dijital varlıkların değer kazanacağını tahmin ediyordur. Dip not olarak hatırlatalım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Instagram kronolojik akışını geri alıyor