Bitcoin 100 bin doları aşabilecek mi?

Dev balinalar Bitcoin

Artık 2021’in bitmesine sayılı günler kaldı. Peki Bitcoin bu kadar kısa bir sürede sürpriz yapıp 100 bin dolar seviyesini aşabilecek mi? İşte konunun detayları.

Bitcoin 100 bin doları aşabilecek mi? BTC yıl sonuna kadar değerini ikiye katlayacak! Bu iddia ünlü bir kripto para analistine ait. Aslında bu söylemi ilk defa duymuyoruz. Keza daha önceleri de farklı isimler Bitcoin’in rekor kırarak 100 bin dolar seviyesini geçeceğini iddia etmişti.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında BTC kendi rekorunu kırmış ve 64 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Şimdilerde ise 50 bin doların altında işlem görüyor.

Aslında geçtiğimiz günlerde 57 bin doların bir tık üzerine çıkışmıştı. Fakat BTC buralarda çok fazla barınamadı ve tekrardan 57 bin doların altına geriledi.

Eski CIA ajanından Bitcoin

Bitcoin 100 bin doları aşabilecek mi?

Peki BTC gerçekten de yıl sonuna kadar 100 bin dolar olabilecek mi? Asıl merak edilen soru bu. Pek çok analist BTC’den ciddi bir atılım bekliyor. Özellikle dolaşımdaki BTC miktarının azalmasıyla birlikte değerinin artacağı ve yeni rekorların geleceği görüşü hakim.

Günün sonunda kimse buna garanti veremiyor. Yani yarın bir gün BTC’nin 10 bin dolara düşmeyeceğine kimse emin değil. Çünkü kripto para piyasası risklerle dolu ve kimse bu riskleri tam anlamıyla bertaraf edemiyor.

Dip not olarak belirtelim. Bu içeriğimizdeki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Wikileaks kurucusu hacker büyük bir tehlikenin içinde: ABD bastırıyor