Instagram kronolojik akışını geri alıyor

Instagram Hikayeler özelliği sesli mesaj desteği alıyor

Sosyal ağ uygulamalarında algoritmik yayınlardan nefret edenler için bugün büyük bir gün. Bunun nedeni, Instagram akışında kronolojik beslemeyi geri getirecek. İşte detaylar.

Uygulamanın yeni sürümü, üst kısımdaki Instagram logosuna dokunarak ulaşabileceğiniz iki isteğe bağlı besleme seçeneği sunacak. İlki Takip Ediliyor olarak adlandrılacak. Bu, takip ettiğiniz her hesaptaki her gönderinin kronolojik beslemesini karşınıza sunacak. Diğeri ise Sık Kullanılanlar olarak adlandırılacak. Favorileriniz olarak 50’ye kadar hesap ekleyebilirsiniz ve bu beslemeyi seçtiğinizde yalnızca seçtiğiniz kişilerin gönderilerini görürsünüz. Ayrıca kronolojik olarak da sıralanma seçeneği mevcut olacak. Ek olarak, Favorilerinizdeki hesaplardan gelen gönderiler, ana sayfa akışında daha üstte görünecek. Favoriler listesinde istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz, çünkü onları eklediğinizde veya kaldırdığınızda kişilere bildirim gönderilmeyecek.

Instagram kronolojik akışını geri alıyor

Bu yeni akış ayarlarının hiçbiri, en azından şimdilik, varsayılan olarak ayarlanamaz. Bu nedenle, Instagram’a her girdiğinizde, varsayılan algoritma tabanlı beslemeyi görmeye devam edeceksiniz ve Takip edilenler veya Favoriler beslemesinden birini istiyorsanız, bunu manuel olarak seçmeniz gerekecek. Yine de bu kullanıcılara hizmet kullanımları üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya yönelik bir adım diyebiliriz. Uygulama kullanıcılarına daha fazla özellik sunarak sosyal medya şirketleri arasında lider olmayı planlıyor. Ayrıca geçtiğimiz dönemlerde Instagram’ın gençlere zarar verdiğine yönelik söylentiler uygulamayı bazı değişiklikler yapılmasına zorlamıştı. Yeni özellik de bu kapsamda alınmış önlemler arasında karşımıza çıkıyor.

Dünyanın ilk ışın izleme teknolojisine sahip 3D Duvar kağıdını tanıttı