Xiaomi yıllık olarak kârda %70’lik bir artış gösterdi

Hızla büyüyen Çinli teknoloji devi Xiaomi , 2021 mali sonuçlarını sunarken sonuçların oldukça etkileyici olduğunu söylemek gerekir.

Yayınlanan istatistiklere göre Xiaomi, 2021 için düzeltilmiş net karında yıllık bazda %70’lik bir büyüme yaşadı. Mali veriler ayrıca, kazanç yapısına da yansıyan şirketin artan çeşitliliğine işaret ediyor.

Şirketin 31 Aralık 2021 tarihinde sona eren yıla ait denetlenmiş konsolide finansal tablo bir basın açıklaması ile sunulmuştur. Görünüm, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında pazarın bir parçası olmaya devam ederken, Xiaomi’nin denizaşırı operasyonlarında güçlü bir büyüme yörüngesine işaret etti. Küresel pazardaki zorluklara rağmen şirket, 2021 için başka bir güçlü performans sunmak için dalgaların üzerinde ilerlemeyi başardı.

54

Mali sonuçlara göre, Xiaomi 2021 yılı için toplam gelirde %33,5 büyüme kaydederken, düzeltilmiş net kar 2020’ye göre %69,5 arttı. İlgili rakamlar toplam gelirde 51,6 milyar $ ve 22 milyar yuan ( 2021 için düzeltilmiş net karda 3,45 milyar dolar).

2021 mali sonuçları, Xiaomi’nin eski Çin santraline yönelik ABD yaptırımlarının ardından Huawei’nin bıraktığı boşluğu doldurmak için kararlı bir şekilde hareket ettiğini gösteriyor. Xiaomi, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında lider konumda olduğunu gören güçlü bir kampanya yürüttü.

Xiaomi tüketici ürünleri ekosistemi, şirketin çeşitli cephelerde kaydettiği ilerlemenin kanıtı olarak kendisini uzak yerlerde bulmaya devam ediyor. Şirketin açıkladığı verilere göre, Latin Amerika ve Afrika’da gelişmekte olan piyasalar güçlü bir büyüme ivmesi sürdürdü. Xiaomi gerçekten de akıllı telefon satışlarında her iki bölgede de üçüncü sıraya yükseldi.

Şirket, hızla genişleyen teknoloji ürünü teklifleriyle kazanç yörüngesini çeşitlendirmeye devam ederken, 2022 yılı için bu etkileyici istatistikleri sürdürmeyi umuyor.

Foxconn, Foxtron Model C elektrikli SUV’u yıl sonu piyasaya sürecek