Bitcoin sert düşüşü gündeme bomba gibi oturdu: Yaktın bizi Bitcoin

Haftanın potansiyeli yüksek kriptoları

Bitcoin sert düşüşü hiç beklenmeyen bir şekilde gündeme bomba gibi oturdu. Herkes 50 bin doları aşan bu kripto para ile ilgili olumlu düşüncelere sahip. Ancak düşüş gerçekten de büyük hayal kırıklığı yarattı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin sert düşüşü ile herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Bildiğiniz üzere 60 bin dolar seviyelerine geldikten sonra Haziran ayı ile birlikte adeta dibi gördü. Yaklaşık olarak 28 bin dolar seviyelerine kadar düşmesi yıkım olarak değerlendirildi. Hemen ardından hızlıca toparlanarak 40 bin direncini bile aştı.

Bitcoin kademe kademe yükselişini sürdürüp 43 bin dolar seviyesini geçti ve son olarak 50 bin dolarda tutundu. Herkes 60 bin olmasını beklerken aniden yüzde 10 seviyesinde düşüş yaşadı. Saat 14’te başlayan bu düşüş bir türlü durmadı ve 43 bin seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin sert düşüşü büyük panik yarattı

Kripto para borsalarının demirbaşı olarak bilinen Bitcoin 51 bin dolar seviyesini aşamadı ve sonunda 43 bin seviyesine düştü. Böylece bazılarının 100 bin dolar düzeyini gösterdiği Bitcoin tepetaklak oldu. 2018 yılının Ocak ayında bugün kripto para birimi benzer bir değişim yaşamıştı.

Bitcoin sert düşüşü

Özellikle şu sıralar herkes temkinli davranmaya çalışıyor. Bitcoin 64 bin dolar rekorunu yeniden kıramazsa bu sefer düşüş bir miktar daha derinleşebilir. Twitter platformunda bazıları Bitcoin ile ilgili sert bir satış olacağını düşünüyor. Kimileri ise küçük bir düşüşen sonra yeniden yukarı yönlü hareket edeceğini tahmin ediyor.

Bitcoin bir kez daha 50 bin dolar barajını geçti

Kripto paralar ile ilgili en büyük problem dip denilen kısmın neresi olduğunun bilinmemesi. Tüm kripto paralar tahmin edebileceğinizin çok daha ötesinde düşüş yaşayabilir. Bu nedenle yatırımcılar temkinli davranıyor. Peki sizin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili tahminleriniz neler?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir