Bitcoin beklenen patlamayı hala yapamadı

Haftanın potansiyeli yüksek kriptoları Bitcoin

Son birkaç haftadır stabil bir duruş sergileyen Bitcoin hala beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. İşte konunun detayları.

Bitcoin beklenen patlamayı hala yapamadı. Son dönemde kripto para piyasasında özellikle BTC tarafında büyük beklentiler var. Genel kanı Bitcoin’in öyle ya da böyle büyük bir patlama yapacağı yönünde.

Kripto para denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak Bitcoin geliyor. Şu sıralar 60 bin dolar civarlarında dolaşan BTC, bir dönem 66 bin dolara kadar yükselmişti. Aynı şekilde geçtiğimiz Mayıs ayında da 32 bin doları görmüştü.

Fakat BTC’den beklentiler çok daha farklı. Pek çok analist BTC’nin kısa sürede 100 bin doları görebileceğini düşünüyor. Peki bu beklentiler gerçekleşecek mi?

Bitcoin beklenen patlamayı hala yapamadı

Bitcoin beklenen patlamayı hala yapamadı

Birçok analist BTC’nin 2021 yılı bitmeden 100 bin doları göreceğini iddia ediyordu. Fakat 2021’in sona ermesine yalnızca 2 ay kaldı. Dolayısıyla bu iki aylık süreç içerisinde BTC’nin 100 bin dolar seviyesine çıkıp çıkamayacağı büyük bir soru işareti diyebiliriz.

Nitekim aynı durum ETH için de geçerli. ETH’nin de 6 bin doları zorlaması bekleniyor. Fakat ETH tarafında da 6 bin dolara doğru bir yükseliş söz konusu değil. En azından şimdilik. Her zamanki olduğu gibi yine dip not olarak belirtelim. Bu ve benzeri içeriklerimiz yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımlarınızı kendi görüşleriniz doğrultusunda yapmanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Sağlık Bakanı salgın hakkında uyarıda bulundu