Bir PlayStation efsanesi daha PC’ye gelebilir

PlayStation Store

God of War’ın PC için listelenmesinin ardından gözler diğer efsane PlayStation oyunlarına çevrildi. Peki bu listenin devamı gelecek mi? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Bir PlayStation efsanesi daha PC’ye gelebilir. Oyun sektörünün de bildiği üzere basit bir kural vardır. PlayStation oyunları, PlayStation’a özel kalır. Bu kural yıllardan beri değişmedi. Ta ki geçtiğimiz yıla kadar. Sony ilk etapta PS3 için çıkmış birkaç yapımı PC için yayınladı.

Ardından da PS4 için çıkmış bazı oyunların PC için geleceği belirtildi. Fakat bu oyunlar içerisinde PlayStation ile özdeşleşmiş olan yapımlar yoktu. Bu da Sony’nin devam ettirmeyi düşünmediği serileri PC’ye getirdiği şeklinde yorumlandı.

Fakat geçtiğimiz gün 2018 çıkmış ve devamı hali hazırda gelişim aşamasında olan God of War’ın PC için listelenmesiyle olayın rengi tamamen değişti.

PS Plus Ekim oyunları belli oldu

Bir PlayStation efsanesi daha PC’ye gelebilir

God of War’ın PC için duyurulmasıyla birlikte Sony’den olan beklentiler büyüdü. Artık Sony’nin PlayStation’la özdeşleşmiş diğer oyunları da PC’ye getireceği düşünülüyor. Bu oyunların başında ise Uncharted bulunuyor.

İddialara göre Sony önümüzdeki süreçte Uncharted serisini de PC’ye getirmeyi planlıyor. Hatta ilk 3 oyunun bir paket halinde satışa sunulacağı, 4. Oyunun ise sonraki dönemde ayrı bir yapım gibi raflardaki yerini alacağı da söylentiler arasında.

Bu söylentilerin çok da asılsız olduğunu varsayamayız. Keza God of War gibi bir yapım PC’ye geldikten sonra diğer PlayStation oyunlarını da PC’de görebiliriz.

Facebook tarihe mi karışıyor?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir