Ana SayfaGenelEkonomistlerden dikkat çeken açıklama! Arabanıza sahip çıkın!

Ekonomistlerden dikkat çeken açıklama! Arabanıza sahip çıkın!

Son dönemde otomobil fiyatlarındaki büyük artış ekonomistlerin de dikkatini çekti. Bazı ekonomistler vatandaşları fiyatlar konusunda uyardı. İşte detaylar.

Ekonomistlerden dikkat çeken açıklama! Arabanıza sahip çıkın! Malum son dönemde ülkemizdeki otomobil fiyatlarında muazzam artışlar gerçekleşti. Öyle ki artık 150 bin TL’nin altına sıfır bir otomobil almak pek de mümkün değil. Hatta azıcık eli yüzü düzgün bir otomobil alalım dediğinizde ödemeniz gereken tutar beklentilerin de çok ötesine geçebiliyor.

Peki bu düzen daha ne kadar devam edecek? Yani otomobil fiyatları daha ne kadar artabilir? Bazı ekonomistlere göre bunlar daha iyi günlerimiz bile olabilir. Çünkü döviz kurundaki yükselişin bir süre daha devam etmesi ön görülüyor.

Ekonomistlerden dikkat çeken açıklama! Arabanıza sahip çıkın!

Ülkemizdeki otomobil fiyatlarını en çok etkileyen unsur sizlerinde takdir edebileceği üzere vergiler ve döviz kuru. Döviz kuru arttığı için otomobil fiyatları da direkt olarak artıyor.

Fakat bazı ekonomistlere göre önümüzdeki süreçte FED faiz artırımına gidecek. Bu da bizim gibi gelişmekte olan ülkeleri olumsuz olarak etkileyebilir. Bu olumsuz tablo sonuç olarak fiyatlara pozitif etki yaparak yükselmelere zemin hazırlayacak. Yani otomobil fiyatları yine artacak.

Bu sebepten ötürü elimdeki otomobili hazır fiyatlar yüksekken satayım, ileride fiyatlar düşünce daha iyisini alırım gibisinden bir düşünce pek de sağlıklı olmayabilir. Tabi ki karar sizin.

God of War 14 Ocak’ta PC’ye geliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU