Ana SayfaGenelFacebook tarihe mi karışıyor?

Facebook tarihe mi karışıyor?

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri haline gelen Facebook için ortaya atılan bir iddia herkesin şaşırttı.

Facebook tarihe mi karışıyor? Facebook’un dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çıkış noktasını bir sosyal medya sitesi olarak yapan, ancak daha sonra hem bu platformu geliştiren hem de bünyesine onlarca farklı markayı katarak adeta bir deve dönüşen Facebook, şimdilerde bir sosyal medya sitesinden ziyade, emrinde on binlerce çalışanı onlarca alt markası olan bir teknoloji devi olarak biliniyor.

İşte hem sosyal medya sitesi olan Facebook, hem de çok uluslu büyük bir şirket olan Facebook markalarının birbirinden ayrılması isteği, uzun zamandır şirket yöneticilerinin dilinde. Öyle görünüyor ki artık bu isteğin hayat bulmasına oldukça kısa bir zaman kaldı.

Facebook nihayet yaşanan kesinti hakkında konuştu

Facebook tarihe mi karışıyor?

Biraz daha detaylı bir şekilde açıklayacak olursak, şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Facebook, şirket ismini değiştirmeye karar verdi ve bu durumu da yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşacak. Aslında burada Facebook sosyal medya platformuyla alakalı bir güncelleme söz konusu değil. Bu site büyük ihtimalle aynı isim ve içerikle yayın hayatına devam edecek. Değişiklik ise, Facebook, Instagram, WhatsApp gibi uygulamaları bünyesinde barındıran üst markada yapılacak ve bu markaların tamamı artık yeni bir isimle anılacak.

Bu ne kadar faydalı bir değişim ya da teknoloji dünyası buna ne kadar ayak uyduracak orası tartışılır. Çünkü hatırlayacağınız üzere Google’da böyle bir değişiklik yapmış ve üst şirketinin adını Alphabet olarak değiştirmiş. Bununla birlikte Alphabet’in şu an ki bilinirliği, şirketin olmasını istediği seviyede mi, karar sizin.

Android 12 şimdi Pixel telefonlara yayılıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU