Ana SayfaİnternetBill Gates Metaverse açıklaması yaptı: Beklenenden daha erken olacak

Bill Gates Metaverse açıklaması yaptı: Beklenenden daha erken olacak

Bill Gates Metaverse açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Kendisi bu alanla ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Hadi gelin hem onun açıklamalarına hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Microsoft şirketinin kurucusu olan Bill Gates Metaverse açıklaması ile kendisinden bahsettirmeyi başardı. Genelde komplo teorisyenlerinin hedefi haline gelen Gates, bu defa olumlu açıklamalar yaptı. Facebook şirketinin bile ismini Meta olarak değiştirdiği bir dünyada elbette Microsoft hiçbir şey yapmadan duramazdı.

Metaverse sektöründe kendilerinin de olacağını söyleyen Bill Gates bazı iyimser tahminlerde bulundu. Ona göre 2021 yılı şimdiye kadar yaşadığı en zorlu yıllardan bir tanesiydi. Fakat 2022 yılında her şey büyük oranda normale dönmüş olmayacak. Şunu da unutmamak gerekiyor ki Metaverse gibi projeler yepyeni bir hayat sunuyor.

Bill Gates Metaverse açıklaması olumlu hava yarattı

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda onun daha çok iş dünyası odaklı düşündüğünü görüyoruz. Kendisi çeşitli toplantıların artık Metaverse sanal dünyasında yapılacağını düşünüyor. Meta benzeri teknoloji şirketleri bu tür gelişmeler sayesinde çok daha fazla büyüyebilir.

Bill Gates Metaverse açıklaması

Pandemi nedeniyle iş yerlerinde köklü değişiklikler yaşanacağını ifade eden Bill Gates Microsoft markasının bunu takip edeceğini söyledi. Üç boyutlu avatarlar üzerinden iş arkadaşları ile iletişim kurmak birçok kişiye cazip gelebilir. Ofiste tüm gününüzü geçirmek yerine evden avatarınız ile toplantıya katılmanız hiç fena fikir değil.

Bill Gates koronavirüsü bitirmek için neler yapılması gerektiğini açıkladı

Bill Gates açıklaması son derece olumlu. Önümüzdeki günlerde Microsoft kendi Metaverse projelerini açıklayabilir. Böylece Meta şirketinin en büyük rakibi belli olacak. Peki sizce Metaverse gelecekte hayatımızda nasıl yer edinecek? Konuyla ilgili tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting