Baldur’s Gate 3’ün Xbox’a geliş tarihi netleşiyor

Baldur's Gate 3

Yılın en çok konuşulan oyunlarından Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series S ve X’e geleceği tarih netlik kazanmaya başladı.

Oyun dünyasının en köklü ve en sevilen RPG serileri arasında yer alan Baldur’s Gate serisi, yıllar sonra yeniden oyun dünyasının gündemine oturmuş durumda. İlk olarak 2020 yılında erken erişime açılmış olmasına rağmen tam sürümü için kullanıcıları bugüne kadar bekleten Baldur’s Gate 3, nihayet geçtiğimiz ay oyunseverlerle buluştu. Oyunun uzun zamandır beklenen tam sürümü, 3 Ağustos’ta yayınlandı. Divinity serisinin de arkasındaki stüdyo olan Larian Studios tarafından geliştirilen oyun, hem eleştirmenler hem de oyunseverler tarafından beğeniyle karşılandı. Baldur’s Gate serisi için yeni rekorlara imza atan satış rakamlarıyla da bu başarısını taçlandırdı. Üstelik bunu PlayStation ve Xbox satışları olmadan yaptı. Çünkü oyun şimdilik sadece PC’de oynanabiliyor. Ancak bu durum çok yakında değişecek.

Baldur's Gate 3

Yeni Hyundai KONA

2023’ün en iyi oyunları arasına şimdiden adını yazdıran Baldur’s Gate, 6 Eylül’de PlayStation 5’e gelecek. Oyunun Xbox’a gelip gelmeyeceği bir süre için tartışmalı olsa da geçtiğimiz günlerde gelen açıklamayla birlikte Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series S ve X’e de geleceği kesinleşti. Larian Studios ve Microsoft oyunun Xbox versiyonu için net bir tarih vermese de Xbox versiyonunun yıl bitmeden çıkmış olacağını duyurdu.

Bu hafta gelen yeni bilgiler ise Baldur’s Gate 3’ün Xbox’a gelişine dair daha net bir fikre sahip olmamızı sağladı. Larian Studios CEO’su Swen Vincke, oyunun Xbox versiyonunun aralık ayından önce yayınlanmış olacağını açıkladı.

Baldur’s Gate 3’ün Xbox’a gelişinin gecikmesinin başlıca sebebi, Microsoft’un Xbox Series X’te olan her özelliğin Series S’te de olacağının sözünü vermesiydi. Ancak Series S’in teknik donanımının oyunun yerel co-op özelliğini kaldıramıyor olması işleri karıştırdı. Hatta Microsoft bu sorunu çözmesi için Larian Studios’a kendi ekibini bile gönderdi ama bu sorun bir türlü aşılamadı. Microsoft sonunda geri adım attı ve Larian Studios’un oyunu Series S’e yerel co-op desteği sunmadan çıkarmasına izin verdi. Ancak Larian Studios ve Microsoft bu özelliği de önünde sonunda Serie S’e getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Google Pixel 8’in çıkış tarihi resmen açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir