Google Pixel 8’in çıkış tarihi resmen açıklandı

Google Pixel 8

Google, uzunca bir süredir sızıntılarla gündemi meşgul eden yeni akıllı telefonu Google Pixel 8’in çıkış tarihini resmen açıkladı.

Bu yıl teknoloji dünyasının gündemini en çok meşgul eden akıllı telefonlardan biri de Google Pixel 8 oldu. Yılın başından beri gündemde olan Pixel 8, son aylarda çeşitli sızıntı ve söylentilerle sık sık teknoloji dünyasının gündemini meşgul etti. Bu yüzden aslında uzunca bir süredir beklenen Pixel 8 serisi, nihayet bir ay sonra kullanıcılarla buluşacak. Google, yeni akıllı telefonlarının tanıtım tarihini bugün resmi olarak açıkladı. Google Pixel 8 serisi, 4 Ekim’de düzenlenecek etkinlikle resmi olarak tanıtılacak.

Pixel 8 de Pixel 8 Pro da, Google’ın Tensor G3 yonga setinden güç alacak. Pro modeli 6.87 inçlik LTPO OLED bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın QHD çözünürlükte olacağı, yenilenme hızının ise 120 Hz olacağı söyleniyor. Standart modelin 6.7 inçlik ekranı da aynı özelliklere sahip olacak.

Batarya tarafına geldiğimizde karşımıza her iki modelde de yer alacak 4950 mAh’lık bir batarya ve 27 W şarj hızı çıkıyor. Görünen o ki Google hızlı şarj teknolojileri konusunda rakiplerinin gerisinde seyretmeye devam edecek.

Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da Tensor G3 yonga setine 12 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı konusunda ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunulacak: 128 ya da 256 GB. Tahmin edebileceğiniz gibi telefon piyasaya Android 14 yüklü şekilde sunulacak.

Telefonun arka yüzünde üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu üçlü kameranın ana lensi OIS destekli 50 megapiksellik bir lens olacak. Ona 64 megapiksellik geniş açılı bir lens ile 48 megapiksellik telefoto kamera eşlik edecek. Telefonun selfie kamerası ise 11 megapiksel olacak. Gördüğünüz gibi telefonun teknik özellikleri öncülünden, yani Google Pixel 7 Pro’dan çok da farklı olmayacak.

Realme GT5 piyasaya sürüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir