Netflix The Witcher’ın fişini çekiyor

Netflix The Witcher'ın fişini çekiyor

Sevilen Netflix dizisi Witcher için artık yolun sonuna gelinmiş olabilir. İşte tüm detaylar.

Netflix, The Witcher’ı beşinci sezon ile taçlandıracak ancak şirket bunun seriyi sonlandıracağını açıkladı. Final sezonu, yapımına yeni başlanan dördüncü sezonla arka arkaya çekilecek. İki sezon serinin son üç kitabındaki olayları kapsayacak, bu kitaplar Ateşin Vaftizi, Kırlangıç ​​Kulesi ve Gölün Leydisi. Dizi, Andrzej Sapkowski’nin romanlarının doğrudan bir uyarlaması, ancak zaman zaman CD Projekt Red’in oyun uyarlamalarından da ilham almakta.

Netflix The Witcher'ın fişini çekiyor

Dördüncü sezon The Witcher için önemli bir değişikliğe işaret edecek; Liam Hemsworth başrolde Henry Cavill’in yerini alacak.  Dördüncü sezona katılan yeni oyuncular arasında Laurence Fishburne, Sharlto Copley ve James Purefoy yer alıyor. Yayınlandığı amandan beri ciddi başarı elde eden seri artık sevenlerine veda edecek. Yayın akışı devleri arasında rekabet uzun süredir devam ediyor. Netflix’in yanı sıra Amazon Prime ve Disney+ gibi uygulamalar hem uygun fiyatları ile hem de içerikleri ile fazlasıyla dikkat çekmeyi başarmış denebilir.

Bu kapsamda özellikle oyunlardan uyarlanan yapımlar hali hazırda bir kitleye sahip olduğu için izleyici de çekmesi daha rahat olabiliyor. Witcher da tam olarak böyle bir içerikti denebilir. Oyunlardan ziyade kitapların da hayranları olduğu için seri kısa sürede ciddi bir başarıya ulaştı. Ancak her güzel şeyin sonunun olduğu gibi bu seri için de son geldi.

Kripto uzmanları Bitcoin fiyatlarında tarihi bir değişim bekliyor