Ana SayfaGenelArtemis 1 kalkışı yine ertelendi!

Artemis 1 kalkışı yine ertelendi!

NASA bir mola veremiyor gibi görünüyor. Çarşamba günü Uzay Fırlatma Sisteminin başarılı bir yakıt doldurma testini tamamladıktan sonra ajans, 27 Eylül’de Artemis 1 ile ilerlemeyi ummuştu. Ne yazık ki, Tropik Fırtına Ian nedeniyle bu tarih artık masada değil.

Artemis 1 kalkışı yine ertelendi! Fırtına cuma gecesi orta Karayipler üzerinde oluştu. Washington Post’a göre, meteorologlar Ian’ın Küba’ya çarpmadan ve ardından Florida Körfez Kıyısı’na gitmeden önce pazar gününe kadar bir kasırga olmasını bekliyorlar.

NASA Artemis 1 roket yakıt testini başarıyla tamamladı

Cumartesi günü, Ian’ın anakaraya vardığında nereye ineceği belli değil. Devletin ne kadar güçlü bir fırtına beklemesi gerektiği konusunda da belirsizlik var, ancak doğu Körfez Kıyısındaki okyanus sularının mevcut ortalamanın üzerindeki sıcaklığı iyiye işaret değil.

NASA, Artemis 1 Ay görevi için tarih verdi!

Artemis 1 kalkışı yine ertelendi!

Ian’ın bir kasırgaya dönüşmesi beklentisiyle NASA, SLS’yi Kennedy Uzay Merkezi’nin Araç Montaj Binasının güvenliğine geri dönüş için hazırlamaya karar verdi. Ajans son kararını pazar günü verecek. Tahmin kötüleşirse, geri dönüş pazar gecesi veya pazartesi sabahı erken saatlerde başlayacak. Plan, hava durumunda bir değişiklik olursa NASA’ya başka bir fırlatma girişimi ile ilerleme esnekliği sağlıyor.

NASA Artemis 1 roket yakıt testini başarıyla tamamladı

Artemis 1, 3 Ekim’den önce uçamazsa, bir sonraki en erken fırlatma penceresi 17 Ekim’de açılacak. VAB’a geri dönüş, NASA’nın roketin uçuş sonlandırma sisteminin pillerini de test edebileceği anlamına geliyor ve bu NASA’ya 17 Ekim ile 31 Ekim arasındaki fırlatma penceresinde daha fazla esneklik sağlayacak

EA Sports FIFA 23 için büyük transferlere imza atıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting