Apple’dan yeni FaceID reklamı

Yeni nesil iPhone modelleri ile beklentilerin altında bir performans sergileyen Apple, FaceID için yeni bir reklam filmi yayınladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı yeni nesil iPhone modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Eski, klasik tasarımını tamamen terk eden Cupertino merkezli şirket, çentikli tasarıma sahip 3 modelle karşımıza çıkmıştı.

3 modelin de en önemli ortak özelliği, uçtan uca ekran tasarımı ve çentik içerisinde gizlenmiş olan FaceID teknolojisiydi.

2017 yılında satışa çıkan iPhone X’in en önemli özelliği olan FaceID, yeni nesil iPhone modellerinde de varlığını sürdürdü. Şu aralar ekran altı parmak izi okuyucusunun, yüz tanıma teknolojilerine kıyasla daha popüler olması Apple’ı harekete geçirdi.

Apple FaceID için yeni bir reklam yayınladı

Apple, geçtiğimiz günlerde FaceID teknolojisini odak noktasına alan yeni bir reklam filmi yayınladı. Dilerseniz  yayınlanan bu reklam filmine yukarıdan göz atabilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, çentikli tasarım çizgisi 2018 ile birlikte miadını doldurdu. Dolayısıyla Apple’ın artık yeni bir tasarıma geçmesi gerekiyor. Eğer Cupertino merkezli şirket bu yıl satışa sunacağı yeni nesil iPhone modellerin de çentikli tasarımı tercihlerse, işler daha da kötüye gidebilir.

En azından Apple’ın da artık yüz tanıma teknolojisini geride bırakıp, uçtan uca ekranla daha farklı teknolojilere yönelmesi gerekiyor. Elbette bunun yanında doğru düzgün bir fiyat politikası da şart.

En hızlı kameraya sahip akıllı telefonlar için tıklayın

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin