FaceID diğer iPhone modellerine de gelecek!

faceid

Apple’ın yeni güvenlik sistemi FaceID önümüzdeki yıl çıkacak olan tüm yeni iPhone modellerinde kullanılabilir. İşte konunun detayları.

Bilindiği üzere Apple kısa süre önce iPhone’un 10. yılına özel olarak tasarladığı iPhone X modelini tanıtmıştı. iPhone X’in hiç şüphesiz en çok dikkat çeken özelliği FaceID olarak adlandırılan yeni nesil yüz tarama sistemiydi.

Şimdiye kadar hiç bir akıllı telefonda karşılaşmadığımız kadar detaylı bir işleyişe sahip olan FaceID sistemi, iPhone X’in en önemli silahı olarak ön plana çıkıyor. Zira bazı kullanıcılar yeni nesil iPhone’u sadece bu özelliğinden etkilendikleri için satın almayı düşünüyor.

Apple kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılanan FaceID sistemini önümüzdeki yıl satışa sunacağı tüm iPhone modellerinde kullanmayı planlıyor. En azından ünlü Apple analisti Ming Chi-Kuo tarafından gelen bilgiler bu yönde.

Tabi ki henüz önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni iPhone modelleri hakkında konuşmak için çok erken. Fakat yine de Apple’ın TouchID yerine FaceID kullanacak olması akla son derece mantıklı geliyor.

Zira şu anda satışta olan TouchID’li iPhone 8 satışları pek de iyi gitmiyor. Hatta belki iPhone 8, Apple’ın en kötü çıkış gerçekleştiren iPhone modeli de olabilir. Muhtemelen yeni bir iPhone almayı düşünenler aradaki 300 dolarlık farkı gözden çıkararak iPhone X’i bekliyorlar.

Eğer Apple aynı hataya önümüzdeki yıl düşerse, (ki bu pek muhtemel görünmüyor) satış rakamları bazında yine aradığını bulamayabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir