Apple Vision Pro 2’nin Yapımına Ara Verdi

Apple Vision Pro 2

Apple Vision Pro 2’nin yapımına ara verdi. Şirket Vision Pro’nun halefini çıkarmadan önce daha ucuz bir versiyonunu çıkaracak.

Yıllardır çıkardığı ilk orijinal ürün olan VR/AR başlığı Vision Pro’yu şubat ayında piyasaya süren Apple, önümüzdeki günlerde bu cihazı global pazara da sunacak. Vision Pro, 28 Haziran’da pek çok ülkede satışa çıkacak. Apple, VR/AR başlığını daha pek çok piyasaya bile sürmemiş olsa da daha şimdiden halefi üzerinde çalışmaya başlamıştı. Hatta daha önce gelen haberler, Apple Vision Pro 2’nin 2025’in ağustos ayında piyasaya sürüleceğine işaret ediyordu. Ancak görünen o ki Apple strateji değiştirmiş. Çünkü gelen son haberler şirketin Vision Pro 2’nin yapımına ara verdiğini gösteriyor.

The Information’ın haberine göre Apple, Vision Pro’nun halefini çıkarmadan önce bu cihazın daha düşük maliyetli bir versiyonunu piyasaya sürecek. Amerikalı teknoloji devi, daha düşük fiyatlı bu modeli 2025’in ikinci yarısında kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

Apple, Vision Pro için yeni kararını duyurdu

Daha önce Vision Pro 2 için ayrılan lansman aralığının şimdi bu düşük maliyetli versiyona ayrılmış olması, bu cihazın Vision Pro 2’nin yerini alacağını gösteriyor. Vision Pro’nun halefinin ne zaman çıkacağı ise belirsiz hale gelmiş durumda. Ancak bu noktada 2026’dan önce çıkma ihtimali düşük görünüyor.

Apple Vision Pro pek çok kullanıcının ilgisini çekmiş olsa da yüksek fiyat etiketi geniş kitlelere ulaşmasının önüne geçti. Bu yüzden şirketin şimdi daha düşük fiyatlı bir model çıkarmak istemesi gayet anlaşılır. Şimdi asıl soru ise bu düşüşün ne boyutta olacağı. Çünkü bu cihazın geniş kitlelere ulaşabilmesi için fiyatın kayda değer ölçüde düşmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy S25 Tek Bir Yonga Setiyle Çıkabilir