Ana SayfaAndroidAPK indirmek imkansız hale geliyor: Büyük savaş başladı

APK indirmek imkansız hale geliyor: Büyük savaş başladı

APK indirmek imkansız hale gelecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde buna karşı çok büyük bir mücadele yürütülüyor.

APK indirmek imkansız olacak. Birçok işletim sistemi ve akıllı telefon markası yeni gelişmelere imza atıyor. Bu yeni gelişmeler ile birlikte APK indirmenin neredeyse imkansız olacağını söyleyebiliriz. Herhangi bir mobil uygulama güncellemesi ile ilgili problemler yaşandığında internetten eski bir sürüm indirmek işleri çözebiliyordu.

Ayrıca bazıları APK indirerek bedava sürümleri kullanabiliyordu. Şimdilerde yeni ortaya çıkan detaylara baktığımızda birçok şirketin ve işletim sisteminin APK istemediğini görüyoruz. Bu savaşı en fazla körükleyen şirket Xiaomi oldu. Kesinlikle akıllı telefonlarında bu dosyaları görmek istemediğini söyleyebiliriz.

APK indirmek imkansız olacak

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Xiaomi sadece Google Play Store içerisinde yer alan ve güvenilir pazarlarda kullanılabilir olan uygulamalar istiyor. Böylece kendi akıllı telefonlarını güvende tutabilecek. Aksi halde çok fazla güvenlik güncellemesi yapmak zorunda kalacak.

APK indirmek imkansız

APK dosyalarına baktığımızda çok fazla zararlı yazılım barındırma ihtimali olduğunu görüyoruz. Hatta bazı bilgisayar korsanları sırf bu tür virüsler için sadece APK kullanıyor. APK indirdiğiniz andan itibaren cihazınızda zararlı kodlar çalıştırılabiliyor.

Android işletim sistemi benzer bir karar almıştı

Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sistemi konu ile ilgili benzer bir karar almıştı. APK dosyaları kullanılamaz hale getirilecekti. Şimdi ise Xiaomi benzer bir uygulamaya başladı. Herhangi bir APK dosyası bu cihazlarda kullanılamayacak.

Napolyon Bonapart’ın DNA’sına sahip şapka keşfedildi! Şapka satışa sunuluyor

Şimdilik Xiaomi ve Google, APK ile mücadelede bayrağı taşıyan şirketler olarak ön plana çıkıyor. Fakat önümüzdeki aylarda diğer tüm şirketlerin APK sistemlerine karşı savaş açacağını söyleyebiliriz. Apple bu savaşta yardımcı güç olarak destek veriyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting