Apple karma gerçeklik gözlüğü, tam vücut FaceTime avatarları ile geliyor

Apple mixed reality headset could feature full-body FaceTime avatars

Apple uzun zamandır beklenen karma gerçeklik başlığını önümüzdeki aylarda tanıtacak. İşte tüm detaylar.

Cihaz birkaç yıldır bu ürünün üzerinde çalışılıyor ve Apple’ın 2015’te piyasaya sürülen Apple Watch’tan bu yana ilk yeni ürün kategorisi olacak. Cihazla ilgili birçok detay söylenti ortaya çıktı. Cihazla ilgili son parçasındaki bilgilerin çoğu zaten bildirilmiş olsa da, Bloomberg’den Mark Gurman, Reality Pro olarak adlandırılabilecek üründen ne beklenebileceği hakkında bazı ayrıntılar açıkladı.

Apple karma gerçeklik gözlüğü Mart 2023'te seri üretime girecek!

İPhone ve iPad’inkine benzer bir arayüze ve widget’ları ana ekrana sabitleme seçeneğine sahip bağımsız bir cihaz olduğu söyleniyor. Alternatif olarak, bağlı bir Mac için harici ekran olarak da kullanılabilecek. Rapora göre, Siri sesli komutlarının yanı sıra, “xrOS” adı verilen işletim sisteminde metin girmek için bir Mac, iPhone veya iPad klavyesi kullanma seçeneği de olacak. Şirketin, birçok bilimkurgu filminde olduğu gibi, kullanıcıların elleri havada yazı yazabilmeleri için bir yol üzerinde çalıştığına inanılıyor, ancak bu seçenek muhtemelen kulaklık piyasaya çıktığında kullanılamayacak.

Sağlık izleme özellikleri ve üçüncü taraf uygulamaları yükleme seçeneği olması bekleniyor. Şirketin Apple TV+ içeriğine destek eklemesiyle sanal gerçeklik videosunun odak noktası olduğu söyleniyor. Apple’ın Disney, Dolby ve diğer medya ortaklarıyla VR içerikleri hakkında görüşmeler yaptığına inanılıyor. Cihazın, kullanıcının gözlerini takip edebilen sensörlere ve el hareketlerini takip edebilen birkaç harici kameraya sahip olacağına inanılıyor.

 

Sony PlayStation 5 Pro Nisan ayında piyasaya sürülebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir