Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 12 Pro modelleri 120Hz ekran ile gelmeyecek!

Apple iPhone 12 Pro modelleri 120Hz ekran ile gelmeyecek!

Görünen o ki Apple iPhone 12 Pro ekranları konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Apple bu yılın son çeyreğinde yeni nesil iPhone modellerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sunacak. Şimdiye kadar iPhone 12 modelleri ile ilgili pek çok söylenti ve rapora tanıklık ettik.

Genel olarak sızdırılan bilgiler arasında en çok dikkat çekeni iPhone 12 Pro modellerinde 120Hz’lik ekranın kullanılacağı yönünde olan iddialardı. Fakat son ortaya çıkan dedikodulara göre Apple yeni nesil iPhone modellerinde de 120Hz’lik ekran teknolojisini tam anlamıyla kullanamayacak.

Apple iPhone 12 Pro ile bekleyenleri üzecek

- Reklam -

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan @DSCCRoss Apple’ın 120Hz’lik panel sürücülerinde sıkıntı yaşadığını açıkladı.

Yani 120Hz’lik panel mevcut lakin bu paneli çalıştıracak sürücülerin temininde sıkıntılar yaşanıyor. Malum pandemi sürecinden ötürü pek çok ürünün üretiminde çeşitli sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Görünen o ki Apple’ın tedarikçisi de bu tarz sorunlarla karşı karşıya.

Eğer bu iddialar doğru çıkarsa Apple iPhone 12 Pro modellerinde 120Hz’lik OLED panel kullansa da kullanıcılar bu panellerden 60Hz’lik performans alabilecekler.

Eğer Apple bir şekilde tedarik sorununu çözmeyi başarırsa yani 120Hz’lik panellerin tedarik sorununu aşabilirse işler değişebilir. Lakin bu günümüz şartlarında pek de mümkün görünmüyor. Elbette Apple Pro segmentindeki modellerin çıkış tarihini biraz geciktirirse farklı bir senaryo karşımıza çıkabilir.

Google yeni Pixel modeliyle birlikte pes edebilir

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting