Apple ciddi anlamda zor durumda!

iPhone 13 sahipleri cihazlarında birçok hata bildiriyor

Sektördeki çip sıkıntısı Apple’ı da zor durumda bıraktı. Cupertino merkezli şirket, çip sektöründe yaşanan sıkıntı yüzünden SE3 modelinde üst seviye bir çip kullanmak istemiyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple ciddi anlamda zor durumda! Akıllı telefon pazarındaki dev isimlerden biri olan Apple, yeni nesil yonga setleri için kolları sıvadı. Bilindiği üzere iPhone 13 modelleri kısa süre önce tanıtılmıştı. Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa yeni nesil iPhone modelleri de önümüzdeki yıl Eylül ya da Ekim ayında tanıtılmış olacak. Fakat daha önce ilk çeyrekte SE3 modelinin tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın bu modellerini Eylül ya da Ekim’de tanıtması demek üretim bandının Ağustos’ta dönemeye başlayacağı anlamını taşıyor. Aslında genel beklenti Apple’ın iPhone 14 modellerinde 3nm’lik yonga setleri kullanması yönündeydi. Fakat mevcut şartlarda bu durum çok da mümkün görünmüyor.

iPhone 13 ve iPhone 13 Mini tanıtıldı!

Apple ciddi anlamda zor durumda!

Çip sektöründe yaşanan mevcut krizden ötürü Apple bu sene çıkaracağı iPhone modellerinde 5nm üzerine şekillendirilmiş daha performanslı yongalar kullanabilir. Bu bizi şaşırtmayacaktır.

Lakin geldiğimiz noktada iPhone SE 3 modelinde bile üst seviye bir yonganın kullanılması ciddi anlamda zor durumda.

Fakat 2023’de tanıtılacak olan yeni nesil iPad modelleri için 3nm’lik çiplerin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle de iPad Pro modellerinde kullanılacak olan 3nm’lik çipler performans açısından rakiplerle olan farkı açacaktır.

Hali hazırda mevcut iPad Pro modellerinin işlevsellik açısından etkileyici olduğunu biliyoruz. Görünen o ki Apple bu işlevselliği zirveye taşımak istiyor.

Öte yandan 2023 yılında iPad modellerinde kullanılacak olan çiplerin iPhone 15 serisinde kullanılması da hayli olası görünüyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

TOGG yerli otomobil hakkında bomba gibi açıklamalar: Gerçekten yerli mi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir