Ana Sayfa Dosya Konusu 2020'de en çok satan otomobiller belli oldu!

2020’de en çok satan otomobiller belli oldu!

2020’de en çok satan otomobiller belli oldu. İşte pandemi ile geçen yıla damga vuran otomobil üreticileri.

2020 pek çok açıdan zorlu bir yıl oldu. Geçtiğimiz sene içerisinde pek çok iş kolunun zarar gördüğünü söyleyebiliriz. Otomobil sektörü ise pandemiden güçlenerek çıkmayı başardı. En azından Türkiye pazarı açısından konuşursak bu durumun tamamen doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Pek çok ülkede otomobil satışları durma noktasına gelirken, Türkiye’de otomobiller daha gelmeden tükeniyordu. Pek çok üretici 5 – 6 ay sonrasına gün veriyordu. Peki bu yoğunlukta en çok otomobil satan üretici kim oldu?

Aslında en çok otomobil satan ismin, en çok otomobil yetiştiren firma olduğunu söyleyebiliriz. Zira pek çok isim 2020’de yok sattı. Eğer daha stok olsaydı muhtemelen olan stoklar da bitecekti.

Tesla araçlarında yangın riski giderek artıyor

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2020 yılı içerisinde en çok otomobil satan üreticiler listemiz ile başbaşa bırakalım. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. 2020 yılında, otomobil tarafındaki satışlar bir önceki yıla göre yüzde 57,6 artarak 610 bin 109 olduğu görülürken, hafif ticari araç pazarında ise bu oranın yüzde 77,2 olduğu görüldü. Bu büyüme ile hafif ticari araç satış adetleri ise 162 bin 679 seviyesine ulaşmış oldu.

İşte en çok satan otomobiller

en çok satan otomobiller

Renault
Satış adeti: 98.900 adet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting