Ana sayfa Dosya Konusu En çok satan otomobiller – Ocak 2019

En çok satan otomobiller – Ocak 2019

Türkiye’de geçtiğimiz ay en çok satan otomobil markaları belli oldu. Toplamda 14.373 otomobil ve ticari aracın satıldığı Ocak ayında en çok satan otomobiller listesi ise şu şekilde.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında döviz kurunda yaşanan dalgalanma en çok otomobil sektörünü etkilemişti. Dövize endeksli araç fiyatları bir anda artınca, sıfır otomobil fiyatları 100.000 TL seviyesine dayanmıştı. Sonrasında gelen ÖTV düzenlemesi ve hurda teşviki indirimi ile otomobil fiyatları bir nebze düşürülmüştü.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar

ÖTV indiriminin Mart ayı sonuna kadar uzatılmış olmasına karşın otomobil sektöründe istenilen büyüme gerçekleşmedi. ODD tarafından açıklanan verilere göre 2019 Ocak ayında otomobil pazarı yüzde 59, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 60 oranında azaldı.

Geçtiğimiz ay en çok satan otomobiller listesine baktığımızda ilk sıradaki ismin yine değişmediğini görüyoruz. Ayrıca geçtiğimiz yıl Türkiye pazarında yükselişe geçen Civic, popülaritesini arttırarak güçlenmeye devam ediyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Ocak ayında en çok satan otomobiller listesi ile başbaşa bırakalım.

Ocak ayında en çok satan otomobiller

Hyundai Accent Blue

Ocak 2019 Satış Adedi: 262

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler