En çok satan otomobil markaları – Şubat 2019


Geçtiğimiz ay en çok satan otomobil ve hafif ticari araçlar belli oldu. Bir önceki ay da olduğu gibi ilk 3’te yer alan isimler değişmedi. İşte en çok satış yapan otomobil markaları.

Malum, son dönemde otomobil pazarında önemli bir daralma söz konusu. Geçtiğimiz sene Ağustos ayında kurda yaşanan dalgalanma sonucu, faiz oranları yükselince sıfır araç almak da pek çoğumuz için hayal haline gelmişti.

ODD tarafından açıklanan verilere göre geçtiğimiz ay otomobil ve hafif ticari araç satışları, 2018’in Şubat ayına göre yaklaşık olarak yüzde 50 düştü. Üstelik bu düşüş ÖTV indirimine rağmen yaşandı. Muhtemelen 31 Mart itibariyle sona erecek olan ÖTV indirimi sonrası, otomobil sektörü daha fazla kan kaybedecektir.

Peki geçtiğimiz ay en çok satış yapan otomobil markaları hangileri oldu? Bu yazımızda geçtiğimiz ay en çok satış yapan otomobil markaları ile ilgili bir listeyi sizlerle paylaşacağız. Hemen baştan belirtelim. Bahse konu listeyi oluştururken, otomobil ve hafif ticari araç satışları dikkate alınmıştır. Belirtilen sayılar, ODD tarafından yayınlanan rapordan alınmıştır.

Şubat ayında en çok satış yapan otomobil markaları

Fiat

Otomobil: 2732
Hafif Ticari: 1019
Toplam: 3751


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin