Ana sayfa Dosya Konusu 2018’de dünyanın en çok satan otomobilleri

2018’de dünyanın en çok satan otomobilleri

Otomobil sektörü tüm dünyada büyümeye devam ediyor. Peki geçtiğimiz yıl en çok satan otomobiller hangileriydi? İşte dünyanın en çok satan otomobilleri.

Ülkemizdeki otomobil sektörü şu aralar pek de parlak günler geçirmiyor. Malum yükselen fiyatlar ve artan kredi faizleri ülkemizdeki otomotiv sektörünü olumsuz etkiledi. Fakat dünya geneline baktığımızda yükselen bir trend olduğunu görüyoruz.

Peki geçtiğimiz yıl tüm dünya genelinde en çok satan otomobiller hangileriydi? Bu yazımızda dünyanın en çok satan otomobilleri listesi ile karşınızdayız.

Hemen baştan belirtelim. Listede ülkemizde satılmayan bazı modeller de mevcut. Hatta ülkemizde çok fazla kullanılmayan kamyonet tipi araçların, dünyada ne kadar popüler olduğunu görünce şaşırabilirsiniz.

En ucuz sıfır dizel otomobiller için tıklayın

Dünyanın en çok satan otomobilleri listesine geçmeden önce şunu da belirtelim. Burada belirtilen rakamlar, yetkili mercilere bildirilen raporlara dayanmaktadır. Ayrıca listede otomobiller haricinde SUV ve kamyonet tarzındaki araçların bulunduğunu da belirtelim.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2018’de dünyanın en çok satan otomobilleri ile başbaşa bırakalım.

Dünyanın en çok satan otomobilleri

Chevrolet Silverado

Satış Adedi: 326.427

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler