Ana sayfa Dosya Konusu Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri

Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri

Geçtiğimiz Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri belli oldu. Önceki aylarda olduğu gibi Fiat Egea yine zirvede yer aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Son dönemde otomobil sektöründe yaşanan daralma geçtiğimiz Nisan ayında da devam etti. Türkiye’de ki sıfır otomobil satışlarının düşmesi, Honda gibi dev isimlerin ülkemizdeki yatırımlarını kesme kararıyla sonuçlanmıştı. Görünen o ki durum böyle devam ederse, önümüzdeki günlerde otomobil sektörünü daha da zor günler bekliyor.

ODD tarafından açıklanan verilere baktığımız zaman, satışlarda genel bir düşme eğiliminin olduğunu görüyoruz. Önceki ayla kıyaslandığında bile satışlarda önemli düşüş söz konusu. Gerçi Mart ayında ÖTV indiriminin biteceği korkusu, bazı alıcıları erken davranmaya yönlendirmişti. Fakat ÖTV indirimi Haziran ayının sonuna kadar uzatıldığı için bazı alıcılar sıfır otomobil alma planlarını erteledi.

Dizel otomobiller iyice gözden düştü

Muhtemelen Haziran ayında ÖTV indiriminin bitecek olması satışların artmasına neden olacaktır.

Peki geçtiğimiz ay en çok satan otomobiller hangileri oldu? Bu yazımızda Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri listemiz ile karşınızdayız.

Listeye geçmeden önce bir ipucu verelim. Genel eğilim olarak sürpriz yapan bir model bulunmuyor. Yani en çok satan otomobiller listesi, geçtiğimiz aylardaki ile büyük benzerlikler içeriyor diyebiliriz. Fakat hemen hemen tüm modellerin satışında önemli bir düşüş olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

İşte geçtiğimiz ayın en çok satan otomobil modelleri

10) Opel Astra

Satış Adedi: 415

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler