2018’in en iyi Switch oyunları!

nintendo swtich

2018’in en iyi PC, PS4 ve Xbox One oyunlarını sizlerle paylaştıktan sonra sıra Switch’e geldi. İşte 2018’in en iyi Switch oyunları!

Nintendo’nun 2017 yılı Mart ayında satışa sunduğu Nintendo Switch biraz gecikmeli de olsa ülkemizde de satışa sunuldu. Switch’in bu yılın başlarında kırılması bu konsola olan ilgiyi daha da arttırdı. Şu anda Switch’in sıfırı 2600TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, ikinci el piyasası da ortalama olarak 2000TL’nin üzerinde bulunuyor.

Peki Nintendo Switch için yeteri kadar geniş bir kütüphane mevcut mu? Öncelikli olarak şunu belirtelim. PC, Xbox One ya da PS4’te oynadığınız AAA kalitesindeki pek çok oyun Switch’te yer almıyor. Dikkat ederseniz son dönemde satışa sunulan hiç bir AAA oyun Switch için listelenmedi.

2018’in en iyi PC oyunları için tıklayın

Ayrıca önümüzdeki dönemde çıkacak olan üst düzey oyunlar da Switch için gelmeyecek. Peki bunları çıkarınca geriye ne kalıyor? Çok şey.

Nintendo Swtich’te Nintendo’nun kendi özel oyunları ve pek çok Indie yapım mevcut. Üstelik bu Indie yapımlar da en az AAA oyunlar kadar talep görüyor.

Peki bir Switch aldıktan sonra, oynamanız gereken oyunlar hangileri? Bu yazımızda 2018’in en iyi Switch oyunları listesini sizlerle paylaşacağız.

Hemen baştan belirtelim. 2018’in en iyi Switch oyunları listesinde Pokemon Let’s Go Pikachu yer almıyor. Genel olarak listedeki yapımlar 90+ puan alan oyunlar.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2018’in en iyi Switch oyunları ile başbaşa bırakalım.

2018’in en iyi Nintendo Switch oyunları!

Undertale

Çıkış Tarihi: 18 Eylül
Ortalama Puanı: 93


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir