2019’un en kötü oyunları

fifa 20

#İŞBİRLİĞİ

2019’a damga vuran oyunlar olduğu gibi yanına bile yaklaşmak istemeyeceğiniz yapımlar da mevcut. İşte 2019’un en kötü oyunları!

Kısa süre önce farklı kategorilerde yılın en iyi oyunları listeleri ile karşınıza çıkmıştık. Şimdi ise 2019’da yanına bile yaklaşmak istemeyeceğiniz oyunlar listesiyle karşınızdayız.

Şüphesiz 2019, oyun sektörü açısından biraz donuk geçti. Bu durumun temel nedeni ise 2020 sonunda yeni nesil konsolların gelecek olmasıydı. Pek çok stüdyo şimdiden yeni nesil konsollar için oyun geliştirmeye başladı. Hal böyle olunca şimdiki nesildeki konsollar için de öyle çok fazla hit yapımlar çıkmadı.

En iyi Switch oyunları için tıklayın

Yine de 2019’a damga vurmayı başaran birkaç önemli yapımla karşılaştığımız söylemek, sanırım çok yanlış bir ifade olmayacaktır.

Elbette bu yıl içerisinde iyi oyunlar çıktığı gibi para vermeye değmeyecek bazı oyunlar da satışa sunuldu. Bu yazımızda 2019’un en kötü oyunları listesi ile karşınızdayız.

Listemizi hazırlarken oyunların Metacritic üzerindeki ortalamalarını baz aldık. Bilindiği üzere Metacritic dünyanın önde gelen oyun mecralarının yayınladığı inceleme puanlarını alarak bunların ortalamasını çıkarıyor. Dolayısıyla güvenilirlik ve geçerlilik açısından önemli bir mecra.

2019'un en kötü oyunları

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2019’un en kötü oyunlarıyla başbaşa bırakalım. Bu arada listeye geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım. Oyunlar farklı platformlarda tamamen farklı bir yapıda karşımıza çıkabiliyor. O yüzden oyunun hangi platformdaki versiyonunun kötü göründüğüne de dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Örneğin FIFA 20’nin Switch versiyonu en kötü oyunlar arasındayken, PC, PS4 ve Xbox One versiyonlarının puanı 80 civarında. Bu durumun temel nedeni EA’nin Swicth’te FIFA 19’u kadro ve arayüz güncelleyerek FIFA 20 diye satması. (Diğer oyunlar için sayfayı değiştiriniz.)

İşte 2019’un en kötü oyunları!

Narcos Rise of the Cartels

Metacritic Puanı: 46
Platform: PC