2018’in en iyi oyunları


2018’de en çok ses getiren, en çok dikkat çeken ve oyun severler tarafından en çok övgü alan yapımlar hangileriydi? İşte 2018’in en iyi oyunları.

Artık 2018’in sonlarına geldiğimizi kabul etmemiz gerekiyor. Genel olarak yılın geri kalanına baktığımızda, öyle önemli bir oyunun satışa sunulmayacağını görüyoruz. Muhtemelen satışa sunulacak olan yapımlar da ortalama bazda öyle 90 üzeri puanlar alamayacaktır.

Bu yazımızda 2018’de şimdiye kadar yayınlanmış en iyi oyunları sizler için bir araya getirdi. 2018’in en iyi oyunları listesini hazırlarken, Metacritic ortalamalarını baz aldık. Bilindiği üzere Metacritic, dünyanın önde gelen oyun mecralarının inceleme puanlarını alarak, ortalama bir puan çıkartıyor.

2018’in en iyi oyunları listemizde, sadece AAA kalitesine sahip yapımlara yer vermedik. Yani listede indie tarzı düşük bütçeli fakat çok fazla ses getiren yapımlar da mevcut.

Epic Games, Steam’e rakip oluyor

Genel olarak 2018’in en iyi oyunları listesinde 90 ve üzeri puan ortalamasına sahip yapımlara yer verdik. Çünkü diğer türlü liste hayli uzayıp gidecekti. Zaten “en iyi” statüsüne de 90 ve üzeri puan alan oyunlar girmeyi hak ediyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2018’in en iyi oyunları listesiyle başbaşa bırakalım.

Red Dead Redemption 2

Platformlar: PS4, Xbox One
Ortalama inceleme puanı: 97
Çıkış tarihi: 26 Ekim


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin