Zoom avatarları yenilendi!

zoom

Zoom, bugün görüntülü toplantı uygulaması için insan avatarlarını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Apple’ın Memoji’si veya Mark Zuckerberg’in metaverse’te kullanmamızı istediği insansı karikatürler gibi, özelleştirilebilir sanal karakterler hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi yansıtacak. Buradaki fikir, daha az resmi toplantılara biraz eğlence katmak ve kamera karşısında  benliğiniz olarak görünmeden var olmanıza izin vermek. Zoom bu kapsamda avatarlarını yeniledi.

İnsan avatarları, Zoom’un bu yılın başlarında yayınladığı hayvan avatarlarını takip ediyor. Şirket, yemek yerken avatar kullanmanızı öneriyor. Özellik, ücretli bir hesap gerektiren beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Zoom, beta ilerledikçe yeni yüz özellikleri, saç stilleri ve özelleştirme seçenekleri sunacağını da ekliyor.

zoom

Platform ayrıca şablonları çeşitli toplantı türleri için kısayollar olarak duyurdu. Artık kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya kullanıma hazır üç kurulum arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar arasında büyük toplantılar ve seminerler yer alır. Şirket ayrıca yakında toplantı içi sohbetler için zincirleme mesajlar ve tepkiler ekliyor. Slack, Facebook Messenger veya iMessage’da göreceğinize benzer şekilde, mesaj dizileri, birinin hangi mesajı yanıtladığını anlamanızı kolaylaştırır. Benzer şekilde, emoji tepkileri sohbeti temizlemeye yardımcı olur ve yanıtı orijinal mesajla eşleştirecek. Zoom, ileti dizilerinin ve emoji tepkilerinin bu ayın sonlarında geleceğini söylüyor.

Son olarak şirket, toplantılara Soru-Cevap özelliğini ekliyor. Fikir, grup sorularını uygulamanın bir alanıyla sınırlandırarak, toplantı sahiplerinin düzenli kalmasını sağlamak.

Apple, Fransa’da 8,5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir