Ana SayfaGenelFormula1 Grand Prix ’in kalbi Zoom’da atacak!

Formula1 Grand Prix ’in kalbi Zoom’da atacak!

Zoom ve Formula1 bir ilki gerçekleştirerek, sanal Padok Kulüp deneyimini sunmak için Budapeşte’de gerçekleşecek olan FORMULA 1 ARAMCO MAGYAR NAGYDÍJ 2020 öncesinde dijital ortaklık duyurdu.

2020 yılının Nisan ayında günlük 300 milyondan fazla toplantının gerçekleşmesine olanak tanıyarak rekora imza atan Zoom video iletişim platformu, benzersiz canlı spor etkinlikleriyle yeni iş fırsatları sağlamak için Formula1 ile birlikte çalışacak.

Formula1

Devam eden Covid-19 salgını nedeniyle, ilk sekiz F1 yarışında sosyal mesafeye dikkat edilecek ve geleneksel yüz yüze görüşmelerde bulunulmayacak. Misafirperverlik F1 deneyiminin ayrılmaz bir parçası ve bu amaçla video iletişim hizmeti Zoom ve F1, konuklar için sanal bir ağırlama odası deneyimi oluşturmak için iş birliğine gidecek.

Geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleşen yarışlarda; konuklar Zoom ayrıcalığıyla Sanal Padok Kulübe giriş yaptılar ve padok efsanelerini yakından gözlemleyerek yaşanan olaylardan gerçek zamanlı olarak haberdar olabildiler. Gelecekte yapılacak yarışlarda FIA düzenlemelerine uygun olarak ek deneyimler de yaratılacak.

Formula1

F1 Takımları da Zoom ile iletişim sağlayacak

Geleneksel yüz yüze görüşmelerin ve bire bir karşılamaların yapılamayacağı sekiz yarışlık Avrupa sezonunda; video iletişim sağlayıcısı Zoom özel bir deneyim sunacak. F1, Sanal Padok Kulübü özelliğinin küresel ortaklar ve F1 Takımlarınca da kullanılabilmesi için Zoom ile beraber hareket edecek.

Tek seferlik kimlik doğrulama ile suistimalin önüne geçecek

Uçtan uca şifreleme kullanmak isteyen tüm Temel/Ücretsiz Zoom kullanıcılarından tek seferlik kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirmesi istenecek. Bunun için önde gelen birçok teknoloji şirketinin yaygın olarak uyguladığı; kullanıcının cep telefonuna SMS gönderilmesi gibi bir işlem yapılması yeterli olacak.

Bu doğrulama, platformda sahte kullanıcılar oluşturulmasının önüne geçerken, risk tabanlı bir işlem olduğundan, platformdaki Kullanıcı Raporlama gibi özelliklerin de bulunması sayesinde, toplantıları ya da iletişimi suistimal etmek isteyenler, engellenmiş olacak.

Twitter şifre değiştirenlerin hesabını dondurdu

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting