Ana SayfaGenelYüzyüze eğitime ara verilecek mi? Okullar kapanıyor mu?

Yüzyüze eğitime ara verilecek mi? Okullar kapanıyor mu?

İki haftalık sömestr tatili sona erdi. Covid-19 vakalarındaki artış okullar sömestr sonu uzaktan eğitime geçer mi sorusunu akıllara getirmişti.

Yüzyüze eğitime ara verilecek mi? Okullar kapanıyor mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuya ilişkin akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak açıklamalarda bulundu. Okullar açılıyor ve yüz yüze eğitim kaldığı yerden devam ediyor. Peki önümüzdeki süreçte okulların kapanması söz konusu olabilir mi?

Katıldığı bir TV programında açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şu açıklamalarda bulundu:

“Okulları kapatmak çözüm eğil, aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek” dedi. Bakan Özer şunları söyledi:
“5 ayı çok başarılı şekilde yüz yüze eğitim kesintiye uğramadan devam edebilme durumumuz oldu. Zor bir süreçti. Hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından. Kurallara uymak ve maskeyle ders dinlemek her iki taraf için de zor bir süreçti. Aynı kararlılıkla ve aynı önlemlerle ikinci yarıya da yarın devam edeceğiz.’’

Okullar tekrardan kapanacak mı

Yüzyüze eğitime ara verilecek mi? Okullar kapanıyor mu?

İki haftalık yarı tatilde Covid-19 vakalarının azalmayıp arttığına dikkat çeken Bakan Özer ‘’İki noktaya dikkat etmemiz gerekiyor; birincisi iki haftalık yarı tatilde vakalar azalmadı. Tam tersine yükseldi. Okullar kapalıydı ama vakalar pik yapmaya devam etti. İkinci nokta; Neden vaka denince ilk akla okullar geliyor? Bizim bu süreçte ilk fedakârlık yapacak yerlerimiz okullar kesinlikle değil. Sıklıkla vurguladığımız gibi okullar ilk açılması ve en son kapanması gereken yerler.’’

‘’11-15 Nisan arasında bir haftalık ara tatilimiz var. 11 Nisan’a kadar süreci başarılı şekilde yöneteceğiz. Okullarda biz bu önlemleri alırken eğer okul dışı sosyalleşme ortamlarında bu önlemlere hassasiyet göstermezlerse vaka sayısı okullara yansır. Bir vaka olursa öğrenci ve öğretmende sadece o kişi karantinaya alınıyor. Okullarda hızlı antijen kitini de devreye sokmak istiyoruz.’’ Dedi.

Meta, Avrupa’da Facebook ve Instagram’ı kapatmak zorunda kalabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting