Yüzüklerin Efendisi dizisi kırılması güç bir rekora imza attı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ilk fragman geldi

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin merakla beklenen dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, nihayet Prime Video’da yayınlandı. Dizi ilk 24 saatteki izlenme sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi kırılması güç bir rekora imza attı Önce House of Dragon şimdi de Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri. Çevrimiçi video akış platformları üst üste birbirinden kaliteli yapımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda yayına giren ve Game of Thrones’un Spin Off’u olan House of Dragon, HBO tarihine geçmiş ve ilk bölümü en çok izlenen dizi unvanını ele geçirmişti.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisine üç günlük pause verdi!

Yüzüklerin Efendisi dizisi kırılması güç bir rekora imza attı

Bununla birlikte Prime Video üzerinden yayınlanan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin ilk bölümü ise 24 saat içerisinde 25 milyondan fazla izlenerek, kırılması güç bir rekora imza attı. Amazon Prime’ın en yüksek bütçeli yapımı olan yeni efsane, bu durumun hakkını fazlasıyla vermişe benziyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ilk fragman geldi

Ancak ilk bölümler her zaman yanıltıcı olabilir. Eğer seyirci ilk bölümlerde istediği, beklediği hikaye örgüsünü ve zengin görüntüleri göremezse, gelecek bölümlerde yapılacak hiçbir düzeltme kaybedilen izleyicileri geri getirmeye yetmeyecektir.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri için ilk fragman geldi

Öte yandan, diziyle alakalı son derece ilginç bir gelişmenin yaşandığını da hatırlatalım. Buna göre, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Amazon, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi için spam yorumlar yapıldığını ve olumsuz puanlama içeren yanıtların çok büyük bir kısmının art niyetli olduğunu belirtmişti. Dizinin yayına girmesiyle birlikte bu sözlerinin arkasında olduğunu gösteren Amazon, diziye yapılan yorumların kontrolden sonra yayınlanacağını duyurdu.

Facebook Apple ile ipleri koparmak üzere