Ana SayfaAkıllı TelefonYouTube TikTok formatlarını çalmaya devam ediyor

YouTube TikTok formatlarını çalmaya devam ediyor

YouTube tarafından yapılan son açıklama ile platforma geleceği aktarılan yeni özellik, TikTok’ta uzun süredir kullanılıyor olmasıyla dikkat çekti.

YouTube TikTok formatlarını çalmaya devam ediyor. Sosyal medya dünyasında platformların birbirinden etkilenmesi son derece doğal bir durum. Ancak etkileyen ismin hep aynı olması çok fazla görülmüş bir şey değil. Nitekim son zamanlarda Instagram, Facebook, SnapChat ve şimdi de YouTube’da gördüğümüz üzere, bu platformlar bir şekilde TikTok’taki özellikleri kendilerine kopyalamaya devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında, TikTok’un sosyal medya dünyası için adeta bir ilham kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Peki YouTube’un TikTok’tan esinlendiği yeni özelliği ne olacak?

TikTok yeni artırılmış gerçeklik özelliğini duyurdu

Amerikalı sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamaya göre, bundan sonra bu platformdan indirilen ve “Shorts” adını taşıyan kısa videolarda YouTube filigranı bulunacak. Bu yeniliğin amacı ise, kullanıcıların YouTube’da gördükleri ve bilgisayar ya da akıllı telefonlarına indirdikleri videoları, başka bir platformda sanki ilk defa paylaşılıyormuşçasına yüklemelerinin önüne geçmek ve o videonun aslının YouTube’dan geldiğini gösterebilmek.

TikTok, mini oyunlar test ediyor!

YouTube TikTok formatlarını çalmaya devam ediyor

Daha önce de belirttiğimiz üzere bu özellik aslında çok uzun bir zamandır TikTok tarafından kullanılıyor. Öyle ki kullanıcılar TikTok’tan bir video indirdiklerinde bu videonun arka kısmında hayli dikkat çekici bir TikTok filigranı da bizleri karşılıyor.

TikTok işten çıkarımlara başladı!

Öte yandan bu filigran özelliğinin YouTube’un TikTok’tan esinlendiği ilk özellik olduğunu söylemek de çok doğru değil. Bilindiği üzere şu sıralar en popüler video türlerinden olan Reels’ların da ilk mucitlerinden biri TikTok’tu ve YouTube’da bu özelliği kendi bünyesine Shorts ismiyle kopyalamıştı.

Snap, selfie drone Pixy’yi çıkışından dört ay sonra rafa kaldırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting