Ana SayfaGenelAmazon TikTok özelliklerini kopyalıyor! Peki ama neden?

Amazon TikTok özelliklerini kopyalıyor! Peki ama neden?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan ve rakipleri tarafından sıklıkla kopyalanan TikTok, bu sefer kendi sektörünün dışında bir isim tarafından örnek alınacak.

Amazon TikTok özelliklerini kopyalıyor! Peki ama neden? TikTok henüz dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu değil. Ancak Çin merkezli uygulamanın rakiplerini olağanüstü bir şekilde etkilediği bir gerçek. Bugüne kadar başta Instagram olmak üzere pek çok sosyal medya devi tarafından her türlü özelliği didik edilen ve bu sayede de birçok özelliği kopyalanan sosyal medya devi, şimdilerde ise sektörün çok dışından bir ismi Amazon’u etkileyecek gibi görünüyor.

Amazon çalışanlarının şikayetleri bitmiyor

Amazon’a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan birkaç görüntüye baktığımız zaman, e-ticaret dünyasının bir numaralı isminin yakın zamanda uygulaması için yeni bir güncelleme servis edebileceği ve bu güncellemede de TikTok’un mucidi olduğu tam ekran görüntüleme özelliğini kendine kopyalayabileceğini görüyoruz.

Amazon drone ile kargo

Amazon TikTok özelliklerini kopyalıyor! Peki ama neden?

Buna göre, eğer Amazon bu planını hayata geçirirse bundan sonra müşteriler Amazon’da gördükleri bir ürünü tıpkı TikTok ve tabi ondan görerek bu özelliği bünyesine katan Instagram’da olduğu gibi ürünlerin görsellerini tam ekran olacak şekilde görebilecekler. Bu ekranın sağ alt kısmında bulunacak ufak bir kesit vasıtasıyla ürünün özelliklerine de ulaşabilecek olan kullanıcılar, bu ekran üzerinden hızlı bir şekilde ürünün satın alma işlemlerini de tamamlayabilecekler.

Amazon çalışanlarıyla problem yaşamaya devam ediyor

Ancak bu özelliğin hala test aşamasında olduğunu ve Amazon’un şimdilik bu konuya ilişkin herhangi bir açıklamaya da yapmadığını belirtelim.

Lenovo Legion Y70 satışa sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting