Ana SayfaGenelTesla çip sıkıntısı ile boğuşuyor

Tesla çip sıkıntısı ile boğuşuyor

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile çip üretimi konusunda zirveye oynayan Intel, bir kez daha üretim sıkıntılarıyla gündeme geldi.

Tesla çip sıkıntısı ile boğuşuyor. 2019 yılının sonlarına doğru başlayan COVID-19 salgını, her ne kadar büyük ölçüde geride bırakılmış olsa da, yine de etkilerinin uzun yıllar boyunca devam edeceğini söyleyenler bir hayli haklı görünüyor. Bugüne kadar pek çok üreticinin üretimlerinde sekteye uğramasının baş nedeni COVID-19 olarak görülürken, Tesla ve Intel’in yakın zamanda üretimlerinin durmasının sebebi ise tamamen başka.

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Buna göre, Çin’i son günlerde kavurucu sıcaklar vurmaya başladı. Küresel ısınmanın bir sonucu olarak görülen bu olağanüstü sıcaklar, bireylerin klima kullanımını arttırınca, elektrik kesintileri de kaçınılmaz bir hal aldı. İşte Çin’de başta Tesla ve Intel olmak üzere pek çok şirketin doğrudan ya da dolaylı olarak üretiminde rol oynayan fabrikalarının bulunduğu Sichuan eyaleti de, bu elektrik kesintilerinden nasibini aldı.

tesla tamir 3

Tesla çip sıkıntısı ile boğuşuyor

Doğrudan merkezi hükümet tarafından olaylara müdahale edilerek bu bölgedeki elektriklerin 6 gün boyunca bilerek kesilmesi ise, Tesla, Intel, Foxconn, Volswagen, Toyota gibi pek çok markanın üretimlerinin sekteye uğramasına neden oldu.

Tesla

Gelen bilgilere göre Çin’de son 60 yılın en yüksek sıcaklıkları yaşanırken, gün içerisinde bazı şehirlerdeki sıcaklığın 40 derecenin üzerine çıktığı belirtiliyor. Bununla birlikte sıcaklıkların mevsim normallerine düşmemesi halinde, ilerleyen günlerde elektrik kesinti sürelerinin uzayabileceği de konuşuluyor.

Xbox One satışları sonunda ortaya çıktı! PS4’ün yarısı kadar satılmış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting