Ana SayfaGenelYouTube sert uyarı aldı: Şirkete açık çağrı

YouTube sert uyarı aldı: Şirkete açık çağrı

Dünyanın en büyük platformları içerisinde yer alan YouTube sert uyarı ile karşı karşıya. Uygulamanın özellikle yanıltıcı içerikler nedeniyle büyük tepki topladığı ifade ediliyor.

YouTube sert uyarı içeren bir mektup aldı. Bugüne kadarki en zorlu dönemlerinden bir tanesini geçiren YouTube için açık bir çağrı var. Bildiğiniz üzere internette yanıltıcı ve manipülasyon amaçlı bazı paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlar nedeniyle insanlar tedirgin olabiliyor.

Yanlış paylaşımların yapıldığı alan elbette Covid-19 ile ilgili. Komplo teorilerinden tutun da aşılara kadar aklınıza gelebilecek her konuda platform içerisinde yalan yanlış bilgiler paylaşılıyor. İşte tam da bu konuda YouTube platformuna açık bir mektup yazıldı.

YouTube sert uyarı ile karşı karşıya

YouTube CEO’su Susan Wojcicki’ye yazılan mektuba baktığımızda oldukça kapsamlı olduğu görülüyor. Bu mektupta son zamanlarda dünya genelinde giderek yaygınlaşan komplo teorileri ve yalan bilgiler ile ilgili değerlendirme yapıldı. Bu alanda çok fazla paylaşımın yapıldığı ifade edildi.

YouTube sert uyarı

Dünyanın en büyük video platformu olarak bilinen YouTube elbette bu konuda boş durmuyor. 1 milyondan fazla video yayından kaldırıldı ve böylece kullanıcıların yalan bilgilerle karşılaşması engellendi. Fakat bu yeterli görülmüyor. Gönderilen mektubun altına imza atan kişiler özellikle aşı boykotu ile ilgili videolara dikkat çekiyor.

YouTube aşırı muhafazakar cumhurbaşkanı adaylarına kısıtlama getiriyor

YouTube sert uyarı aldığı bu mektupta birçok farklı konu olduğunu gördü. Şiddet içerikli bazı görüntülerin paylaşılması ve Covid-19 için geleneksel olmayan tedavi yöntemleri kaldırılması istenen videolar arasında yer alıyor. Peki sizce YouTube bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor mu? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU