YouTube Hikayeleri 26 Haziran’da kullanımdan kaldırılıyor

YouTubeYouTube Hikayeleri 26 Haziran'da kullanımdan kaldırılıyor yeme bozukluklarını teşvik edebilecek videoları engelleyecek

YouTube içerik oluşturucuları Hikayeler’e veda edebilir. 26 Haziran’dan itibaren artık yeni bir YouTube Hikayesi oluşturmak mümkün olmayacak. İşte detaylar.

Bu tarihten önce gönderdiğiniz tüm Hikayeler, yüklendikten yedi gün sonra kaybolacak. YouTube ilk olarak 2017’nin sonlarında formatı test ettiğini söyledi, Instagram Hikayeler benzeri özellik YouTube platformu üzerinde pek tutulmadı. Platform hizmetin adını değiştirdi ve ertesi yıl özelliği daha geniş bir şekilde sunmaya başladı. Snapchat formatı popüler hale getirdikten sonra, son birkaç yılda birçok sosyal platformun, en önemlisi Instagram’ın bir Hikaye özelliği içerdiğini gördük. Twitter ve LinkedIn’de olduğu gibi, video yayın akışı devi de bu özelliği ele alıyor.

YouTube Hikayeleri 26 Haziran'da kullanımdan kaldırılıyor

Gerçekte, platformun muhtemelen hem Hikayelere hem de yakın zamanda hiçbir yere varmayacak olan TikTok tarzı Kısa Videolarına ihtiyacı yok. Hizmet, içerik oluşturucuların izleyicileriyle hızlı güncellemeler paylaşmak için Topluluk gönderilerini kullanabileceğini de belirtti. YouTube, “gönderileri ve Hikayeleri kullanan içerik oluşturucular arasında, gönderilerin ortalama olarak Hikayelere kıyasla çok daha fazla yorum ve beğeni aldığını” söyledi. Şirket bu hizmetin fişini çekmeye karar verdi, çünkü beklenen ilgiyi alamadılar. Bu kapsamda Shorts özelliği de gidecek mi soruları akıllara takıldı ancak Shorts için şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Zaman geçtikçe platformların bazı özellikleri kaldırması ya da eklemesi normal olduğundan bu şaşılacak bir şey de değil.

Sony, Project Q isimli yeni cihazını duyurdu! Ancak el konsolu değil!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir