Google, yapay zekaya daha fazla alan tanıyacak

Google, yapay zekaya daha fazla alan tanıyacak

Google yapay zekaya fazlasıyla önem veriyor ve şirket bu durumu daha yukarı taşıyacak. İşte tüm detaylar.

Google yapay zeka destekli arama özelliğini bugün kullanıma sunuyor. Şirket bu sabah, ABD’deki Google Arama Üretken Deneyimine (SGE) ve diğer Arama Laboratuvarlarına erişimi açtığını duyurdu. Henüz yapmadıysanız, bekleme listesine kaydolmanız ve sıranın size geldiğini bildiren bir e-posta alana kadar beklemeniz gerekecek.

Google, bu Gmail hesaplarını silecek!

Bu ayın başlarında Google I/O 2023’te açıklanan verilere göre şirketin sohbete dayalı yapay zekayı klasik arama deneyimine katması söz konusu. Bing AI ile tecrübeniz varsa bu durum daha da büyüyecek diyebiliriz. Google’ın yapay zeka destekli aramasının, Bing’deki gibi ayrı bir sohbet robotu alanı yerine alıştığınız aynı giriş çubuğunda olacağını belirtelim. Bu arada, AI sonuçlarının sağ üst tarafında, anlık görüntüyü genişletmenizi sağlayan bir düğme olacak ve kaynaklı makaleleri gösteren kartlar eklenecek. Son olarak, sonuçların altındaki bir düğmeye dokunarak takip soruları sorabileceksiniz.

Arama motoru devi, anlık görüntüyü “daha derine inmek için bağlantılarla birlikte dikkate alınması gereken önemli bilgiler” olarak tanımlıyor. Ayrıca Arama motouru devi, Code Tips ve Add to Sheets (ikisi de şimdilik yalnızca ABD’de) dahil olmak üzere diğer Arama Laboratuvarlarına erişim sağlıyor. Code Tips “daha hızlı ve daha akıllı kod yazmak için işaretçiler sağlamak üzere büyük dil modellerinin gücünden yararlanıyor.”

Sony, Project Q isimli yeni cihazını duyurdu! Ancak el konsolu değil!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir