Yeşilçam efsanesi “Ah Nerede” dizi oluyor!

2 3

Yeşilçam filmlerinden Ah Nerede yaz dizisi olmaya hazırlanıyor. Filmin yayın hakları Orhan Aksoy ve Sadık Şendil’in varislerinden Öncü Ev yapım şirketi tarafından satın alındı. Senaryo hazırlıklarına başlanan dizinin yaz dizisi olarak ekranlarımıza gelmesi bekleniyor.

Yeşilçam efsanesi “Ah Nerede” dizi oluyor! Arada bir eski film ve dizilerdeki o nostaljik atmosferi hepimiz çok özlüyoruz. Ailece Yeşilçam filmlerini tekrar tekrar izlemek size de hala çok keyif vermiyor mu?. Günümüzde o kadar çok dizi ve film var ki televizyonunuzu açtığınızda hangisini izleyeceğinize şaşırabilirsiniz. Eskiden bu kadar seçeneğimiz yoktu ama izlediğimiz filmler bizi mutlu etmeye yetiyordu.

Başrollerini Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu‘nun paylaştığı “Ah Nerede” filmini hatırlarsınız. Adile Naşit, Halit Akçatepe, Nilgün Atılgan ve daha birçok efsane ismi bir araya getiren efsane Yeşilçam filmi çok yakında dizisi ile ekranlarımıza gelmeye hazırlanıyor.

Yeşilçam efsanesi “Ah Nerede” dizi oluyor!

1 1 1

Ah nerede bir yaz dizisi olmaya hazırlanıyor.

Hatırlamayanlar için Ah Nerede filminin konusu hakkında küçük bir hatırlatma geçelim. Film, İstanbul’a okumak için gelen, her biri farklı alanlara yönelen ve okumaktan uzak bir hayat süren üç kardeşin hikayesini anlatıyor. En küçük kardeşi Ömer (Cengiz Nezir) mühendislik öğrencisidir ancak diğer kardeşleri gibi okulla arası pek iyi değildir ve siyasi olaylara karışır. Eczacılık Fakültesi’nde okuyan ortanca kardeş Murat (Halit Akçatepe), Eczacılık Fakültesi’nde okuması gerekirken bataklığa düşer. Tıp fakültesinde okuyan Ferit (Tarık Akan), memleketinde başka bir kızla nişanlı olmasına rağmen İstanbul’a geldiğinde çapkınlıklara devam eder.

Şimdi konusunu kısaca hatırladığımıza göre bu efsane filmle ilgili yeni haberimize gelelim. Orhan Aksoy’un 1975 yapımı filminin ‘yaz dizisi’ olarak beyazperdeye uyarlanması için çalışmalar başladı. Filmin yayın haklarını Orhan Aksoy ve Sadık Şendil’in varislerinden satın alan Tencu Ev yapım şirketi, dizinin senaryo çalışmalarına başladı. Televizyon dünyasının önde gelen isimleri Suavi Doğan ve Kerem Çatay tarafından kurulan Öncü Ev, bu yeni projesiyle Yeşilçam hayranlarını şimdiden heyecanlandırmayı başardı. Umarız önümüzdeki günlerde dizi ile ilgili detaylar ortaya çıkar ve sizlerle paylaşabiliriz. Bakalım bu sefer Ferit ve Zehra karakterlerini hangi isimler oynayacak?

Ukrayna, Rusya’da App Store erişiminin engellenmesini istedi