Xiaomi Mi5’te Parmak İzi Sensörü Yer Alabilir

Xiaomi Mi5

Bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi Mi5 hakkında ortaya çıkan yeni detaylar, telefonda parmak izi sensörü bulunabileceğini gösterdi.

2011 yılında girdiği akıllı telefon pazarında hızla yükselen ve özellikle Çin gibi gelişmekte olan pazarlarda yoğun ilgiyle karşılanan düşük maliyetli telefonları sayesinde dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi haline gelen Çinli teknoloji devi Xiaomi, üst düzey akıllı telefon alanını da ihmal etmiyor. Yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi Mi 4’ü geçtiğimiz günlerde piyasaya süren firma, bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi Mi5 için çalışmalara şimdiden başlamış durumda.

Xiaomi_Mi5

Bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi Mi5 hakkında ortaya çıkan ilk detaylarda, telefonun Xiaomi Mi Note Pro’ya benzeyeceği ve Note Pro’da olduğu gibi QHD çözünürlükte ekran, Snapdragon 810 yonga seti ve 4 GB RAM’e sahip olacağı belirtilmişti. Çin basınında son günlerde yer alan haberler ise bu özelliklere bir yenisini daha ekledi ve Xiaomi Mi5’te iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6’dakine benzer bir parmak izi sensörünün yer alacağını ortaya çıkardı.

Şu ana kadar piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında parmak izi sensörüne yer vermeyen Xiaomi’nin yeni bir parmak izi sensörü için patent başvurusunda bulunduğu ve bu yeni teknolojiyi Xiaomi Mi5‘te kullanmayı planladığı söyleniyor.

Facebook ve Twitter En Nefret Edilen Firmalar Oldular