Yeni Qualcomm yongası ile gelecek telefonlar belli oldu

Windows 11 güncellemesi

Bir süredir konuşulmaya başlanan Snapdragon 8+ Gen 2 yonga seti, bugün itibariyle daha doyurucu sızıntılarla karşımıza çıktı.

Yeni Qualcomm yongası ile gelecek telefonlar belli oldu. Çeşitli Çin merkezli akıllı telefon markaları, oldukça beklenen Snapdragon 8+ Gen 2 yonga seti ile donatılmış yeni amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu güncellenmiş versiyon, temelde hız aşırtılmış bir varyant olduğundan, daha yüksek performans sunma vaadinde bulunuyor. Ancak yonga setinin maliyeti, bu telefonların daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelmesine yol açabilir.

Qualcomm

Yeni Hyundai KONA

Snapdragon 8+ Gen 2 yonga seti, söylenenlere göre Xiaomi, Meizu, OPPO ve iQOO gibi öncü Çinli markalar tarafından test ediliyor. Duyumlara göre, iQOO 11s modeli, üçüncü çeyrekte tanıtılması beklenirken, Snapdragon 8+ Gen 2 yonga setinin gücünü sergileyen ilk telefon olabilir. Ayrıca, yakın zamanda çıkması beklenen Xiaomi Redmi K60 Ultra’nın da bu yeni yonga setini kullanabileceği konuşuluyor.

Snapdragon 8+ Gen 2’yi kullanacak OPPO telefon modelinin hangisi olduğu henüz belirsiz. Ancak duyumlar, Realme GT Neo 6‘nın bu güçlü yonga setini kullanan cihazlardan biri olabileceğini öne sürüyor. OnePlus Ace 2 Pro’nun da gelecekteki bir versiyonunda Snapdragon 8+ Gen 2‘yi kullanabileceği tahmin ediliyor.

Snapdragon 898 kullanacak ilk telefon

Yeni Qualcomm yongası ile gelecek telefonlar belli oldu

Snapdragon 8+ Gen 2 yonga setinin spesifik yapılandırması hakkında detaylı bilgiler henüz bulunmuyor. Ancak, gelecekteki raporların bu çok beklenen işlemci hakkında daha fazla bilgi vereceği umuluyor.

Güvenilir bir duyum hesabı olan Digital Chat Station, daha hızlı bir varyant olan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin sadece Samsung telefonlarıyla sınırlı kalmayacağını öne sürdü. ASUS, OnePlus, Redmagic ve Xiaomi gibi çeşitli Çinli akıllı telefon markalarının, bu yılın ikinci yarısında bu güncellenmiş yonga setine erişim sağlayabileceği iddia ediliyor.

Xiaomi Mi CC10, Qualcomm Snapdragon 870 yongasına sahip olacak

Samsung’un Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin varyantı, standart Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine kıyasla %5 daha hızlı bir CPU, %5,7 daha hızlı bir GPU ve gelişmiş yapay zeka işleme özellikleri sunuyor. Bu gelişmeler, Galaxy S23 serisinin üstün tek çekirdekli CPU performansına ve gelişmiş görüntü işleme yeteneklerine katkıda bulunuyor. Yeni Qualcomm yongası ile gelecek telefonlar belli oldu.

Samsung Galaxy Note 20 serisi için yeni güncelleme yayınladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir