Xiaomi akıllı TV serisi için somut adımlar atıyor

xiaomi mi tv 4 a

Son zamanlarda akıllı televizyon sektörüne ayrı bir önem atfeden Xiaomi, popüler serisi TV S modellerine iki yeni seçenek daha ekledi.

Xiaomi akıllı TV serisi için somut adımlar atıyor. Xiaomi, Çin’deki popüler alışveriş festivali 618 öncesinde TV S serisinin yeni sürümlerini tanıttı. Bekârlar gününe (11.11) takiben Çin’deki en popüler ikinci alışveriş festivali olan 618, JD, Alibaba’nın Taobao ve Tmall gibi önde gelen e-ticaret şirketlerinin öncülüğünde 2010 yılında başlatıldı ve fiziki mağazalara kadar yayıldı. Xiaomi’nin yeni akıllı televizyon modelleri içerisinde TV S 55 inç ve TV S 85 inç versiyonları bulunmaktadır.

Xiaomi Mi TV 4A 40 Horizon Edition duyuruldu

Yeni Hyundai KONA

Xiaomi TV S serisi, ilk kez bu yılın Mart ayında duyuruldu ve başlangıçta 65 inç ve 75 inç ekran boyutlarında kullanıcılara sunuldu. Şimdiye kadarki en uygun fiyatlı olan 55 inç model, kullanıcılara cazip bir fiyat etiketiyle etkileyici bir izleme deneyimi sunarken, 85 inç versiyon daha büyük bir ekran arayanlar için ideal bir seçenek haline geliyor.

xiaomi mi tv 4 a

Xiaomi akıllı TV serisi için somut adımlar atıyor

Yeni Mi TV S serisi, 65/75 inçlik önceki modellerin temel özelliklerini devam ettirirken, ana fark ekran boyutlarında gözlemleniyor. Serinin tamamında, 3840 x 2160 piksel doğal 4K çözünürlük standart hale getirilmiştir. Ekran ayrıca 144Hz’ye kadar tazeleme hızı ve 1.07 milyar renk kapasitesine sahiptir ve 48-144Hz değişken tazeleme hızı ile MEMC hareket telafisi özelliklerini de destekler.

Bu akıllı televizyon, dört Cortex A73 büyük çekirdek mimarisine sahip bir MT9653 yonga seti ile donatılmıştır. Bu işlemci, televizyon için güçlü bir yapay zeka hesaplama yeteneği sunar ve bu yetenek 3GB RAM ve 32GB depolama ile daha da artırılır.

Xiaomi Mi TV ES 2022

Ek olarak, bu akıllı TV, Wi-Fi 6, NFC uzaktan kumanda ve uzaktan ses kontrolü gibi özelliklerle donatıldı ve iki adet HDMI 2.1 girişi, konsol oyunları deneyimini garanti altına alır. Xiaomi TV S serisi 55 inç ve 85 inç modellerinin fiyatlarına gelince, 55 inç modeli 2399 yuan (yaklaşık $339), 85 inç modeli ise 5999 yuan (yaklaşık $848) fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır. Xiaomi akıllı TV serisi için somut adımlar atıyor.

YouTube hikayeler özelliği son buluyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir