Yeni Game of Thrones dizisi sadece üç sezon sürecek

Game of Thrones

Orijinal serinin yaklaşık 100 yıl öncesinde geçecek olan yeni Game of Thrones dizisi The Hedge Knight, sadece üç sezon sürecek.

Tüm zamanların en başarılı dizilerinden olan Game of Thrones ile aynı evrende geçen dizilere imza atmaya devam eden HBO, House of the Dragon’dan sonra The Hedge Knight adını taşıyan üçüncü diziye de geçtiğimiz günlerde resmi onayı verdi. Bu dizinin, George R.R. Martin’in kaleme aldığı Dunk and Egg kitaplarından uyarlanacağı duyuruldu. Özellikle Dunk ve Egg’in maceralarına aşina olanlar tarafından heyecanla karşılanan bu haber, Game of Thrones hayranlarını da genel olarak sevindirdi. Ancak görünen o ki The Hedge Knight ilk başta düşündüğümüz kadar büyük ya da uzun soluklu bir dizi olmayabilir.

HBO’nun drama dizilerinden sorumlu yöneticisi olan Frencesca Orci, bu hafta verdiği bir röportajda The Hedge Knight hakkında önemli açıklamalarda bulundu. House of the Dragon bitmeden yayınlanmaya başlaması planlanan bu dizinin House of the Dragon ile aynı büyüklükte olmayacağını söyleyen Orci, daha ufak ölçekli ve daha kısa sürecek bir dizi planladıklarını söyledi. Orci’nin paylaştığı detaylara göre The Hedge Knight’ın üç sezonluk bir dizi olması planlanıyor. Ayrıca Orci’nin açıklamaları sezonların bölüm sayılarının da daha kısa olabileceği düşündürüyor.

dunk and egg

Orci doğrudan bu yönde bir açıklama yapmamış olsa da görünen o ki HBO The Hedge Knight’ı House of the Dragon’un sezonları arasında yayınlanabilecek ve aradaki boşluğu doldurabilecek bir dizi olarak görüyor. Çünkü bildiğiniz gibi House of the Dragon’ın sezonları arasında neredeyse iki yıl beklemek gerekiyor. Bu arayı dolduracak üçüncü bir Game of Thrones dizisi izleyiciler tarafından memnuniyetle karşılanabilir. Öte yandan Dunk and Egg’in hikayesine hakim olanların da bileceği üzere hikaye zaten House of the Dragon kadar büyük bir prodüksiyon ya da uzun sezonlar gerektirmiyor. Bu yüzden aslında HBO’nun bu kararı dizi için en hayırlısı olabilir.

Orijinal dizinin yaklaşık 100 yıl öncesinde geçecek olan The Hedge Knight, Westeros’un efsanevi şövalyelerinden olan Ser Duncan the Tall ile yaveri Egg’in maceralarını anlatacak. Targaryen ailesinin taht üzerinde hak iddia edebilecek üyelerinden olan Aegon V Targaryen (Egg) ile Ser Duncan’ın Westeros boyunca uzanan maceralarını anlatacak olan dizi, Westeros’un geçmişini ve taht savaşlarından önceki düzeni daha detaylı şekilde görmemizi sağlayacak.

iQOO Neo 8 ve Neo 8 Pro piyasaya sürüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir